Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"Wybacz mi" Gabriela Gargaś

niedziela, 23 października 2016


Najnowsza powieść polskiej autorki Gabrieli Gargaś przedstawia codzienne zmagania, ukrywane tajemnice, miłość, nienawiść i przebaczenie.

Tytuł: "Wybacz mi"
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 31.08.2016
Liczba stron: 430
Oprawa: miękka
Format: 130 x 197 mm
Cena okładkowa: 36,90 zł
 Nowości

       Klaudia, nieszczęśliwa i zagubiona kobieta, większość swojego życia poświęcała rodzinie, która sprawia jej obecnie wiele bólu i rozczarowania. Bohaterkę poznajemy w momencie, gdy najstarszy syn wyprowadziła się z domu, córka buntuje się na każdym kroku, a mąż ma romans z inną kobietą. Wszystko to w obcym kraju, w którym Klaudia nie może się zaaklimatyzować i mimo upływającego czasu czuje się zagubiona i samotna. Nie, tak miało wyglądać jej życie. Klaudia pragnie wrócić do Polski, tam odnaleźć wewnętrzny spokój. Wypadek mamy pozwala bohaterce w końcu zrealizować marzenie wyjazdu do ojczyzny. Jednak nie wszystko okazuje się tak proste. Ludwika, mama Klaudii, postanawia wyznać bolesną tajemnice sprzed lat. Życie, które Klaudia znała i tak bardzo za nim tęskniła, okazuje się kłamstwem. Czy będzie w stanie zaakceptować przeszłość swojej rodziny? Może niektóre sekrety rodzinne lepiej zostawić tylko dla siebie?

"Każdy w życiu coś lub kogoś stracił. 
Miłość swojego życia, bliską osobę, swoją godność. Siebie.
Strata boli, ale najbardziej boli chwila następująca zaraz po niej. 
Nie sposób opisać tego bólu słowami ... "
Gabriela Gargaś

     Wielowątkowa fabuła pozwala nie tylko poznać Klaudię, ale również przemyślenia męża oraz losy jej dorosłych dzieci: Kasi i Mateusza. Każde z nich zmaga się ze swoimi problemami i marzeniami, inaczej spostrzega również zaistniałą sytuację. Mają własne priorytety i punkt widzenia, a ich próby odnalezienia własnej drogi życiowej, nie zawsze idą gładko, jak to w prawdziwym życiu bywa. Rozbudowana fabuła pozwala czytelnikowi poznać wszystkie odcienie historii i wysnuć własne opinie. 
     Problematyka powieści roztacza się wokół rodzinnego życia i sekretów. I pomimo, że tematy wydaje się na zbyt codzienne, to podczas lektury z zaciekawieniem śledziłam losy Klaudii. Gabriela Gargaś bowiem w doskonały sposób stworzyła kreacje psychologicznych bohaterów, pozwalając czytelnikowi wczuć się w ich sytuację, emocje oraz wspólnie podejmować decyzje.

"Nie musisz zbawiać świata, pomagać wszystkim dookoła. 
Czasami to ty tej pomocy potrzebujesz i nie bój się o nią prosić.’’ 

      Nie jest to lekka lektura, ponieważ porusza ciemne strony ludzkiej natury - kłamstwa, brak lojalności i problemy małżeńskie. Jednak życie bohaterki wciągnęło mnie całkowicie i sprawiło, że lektura była przyjemnością i ciężko było się od niej oderwać.
  Za możliwość poznania Klaudii dziękuję:
 http://www.taniaksiazka.pl/messi-atomowa-pchla-luis-miguel-pereira-p-728964.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!


3 komentarze:

  1. Uwielbiam rodzinne sekrety oraz ciekawe sylwetki bohaterów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że książka spodobałaby mi się. Ostatnio coraz częściej spotykam się w książkach z tym, że różne sytuacje są odbierane zupełnie inaczej nawet przez ludzi, którzy wychowywali się w podobnych warunkach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyznam, że nie znam tej autorki, ale z Twojej recenzji wynika, że może być to całkiem interesująca książką. Lubię takie wielowątkowe powieści z rodzinnymi sekretami w tle :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia