Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Tron Królowej - Elizabeth Chadwick

czwartek, 19 kwietnia 2018


     "Tron królowej" to trzeci tom historycznego cyklu o Eleonorze Akwitańskiej autorstwa Elizabeth Chadwick.

     Bardzo lubię powieści z tłem historycznym, oparte na faktach i prezentujące autentyczne postacie. Szczególnie bliskie mojemu sercu są książki opisujące Anglię oraz potężne rody angielskie. , które doskonale oddają królewskie realia pełne intryg, romansów i zdrad.

Tytuł: Tron królowej
 Cykl: Eleonora Akwitańska (tom 3)
Autor: Elizabeth Chadwick
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20.02.2018
Liczba stron: 472
Oprawa: miękka
 Cena: 39,90 zł
NOWOŚĆ
  
     Eleonora Akwitańska, księżna Akwitanii i Normandii, hrabina Anjou, więziona przez męża Henryka II króla Anglii, żyje w odosobnieniu z dala od dworskich plotek i wygód. Gdy w Pałacu Sarum pojawia się jej najstarszy syn z poleceniem powrotu do Winchester, królowa wie, że to nie koniec jej problemów. Alienor, bo tak zgodnie z zapisami kronikarskimi nazywa swoją główną bohaterkę autorka, nie poddaje się naciskom Henryka i nie przystaje na unieważnienie małżeństwa. Żyjąc w odrzucenie i strachu bacznie obserwuje dworskie intrygi, i skandale. Alienor odzyskuje wolność dopiero po śmierci Henryka II, gdy na tronie zasiada Ryszard Lwie Serce, jej ukochany syn. Alienor zostaje regentką i wydawałoby się, że w końcu zazna długo wyczekiwanego spokoju, jednak władza kusi wielu i rozpoczyna się bratobójcza rywalizacja. Doświadczona Alienor nie ustaje w wysiłkach, aby pogodzić zwaśnionych synów i utrzymać pokój.


     Publikacja została ładnie wydana, okładka oddająca klimat książki, a wewnątrz znajdziemy dodatkowo drzewo genealogiczne królów Anglii oraz ryciny mapy Francji i Europy. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to jak dla mnie mała czcionka (ale może warto należny wybrać się do okulisty) :) Książka jest godna polecenia wszystkim czytelnikom lubiącym literaturę historyczną, w szczególności okres średniowiecza oraz wszystkim, którzy cenią literaturę o silnych kobietach.


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Bardzo lubię książki historyczne:)
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ksiazka zachęca :) a raczej jej recenzja :)
    Mój synek dziennie chce czytać kilkanaście razy ;) "Pucio" czy "Pobaw się z Fafikiem" sni mi sie po nocy ;) marze zeby w końcu poczytać coś 'dorosłego' :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia