Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Maseczki bawełniane - jak używać i dezynfekować

środa, 15 kwietnia 2020


Od czwartku, 16 kwietnia, w Polsce będzie obowiązywać nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeniach publicznych. Noszenie maski nie gwarantuje ochrony przed zakażeniem, zmniejsza jedynie zagrożenie. Warto również pamiętać, że nieprawidłowe noszenie, zdejmowanie i nieprzestrzeganie zasad dezynfekcji może przynieść więcej szkody niż brak maseczki.


1. Przed założeniem maseczki ręce powinny być umyte lub zdezynfekowane.

Na brudnych dłoniach może być wirus, który przeniesiemy w pobliże ust i oczu w czasie zakładania maseczki lub zanieczyścimy samą maseczkę.

2. Maseczka musi dobrze przylegać do twarzy.

Maseczka powinna mieć odpowiedni rozmiar oraz powinna przylegać do twarzy, nie może odstawać, przesuwać się oraz uwierać.

3. Maseczka nie może być wilgotna.

Wilgotna maseczka może przyczynić się do przeniesienia wirusa do dróg oddechowych. Jeżeli maseczka zawilgotnieje należny ją natychmiast wymienić na nową.

4. Nigdy nie dotykaj zewnętrznej części maseczki.


Na maseczce mogą być wirusy, które możesz przynieść dłońmi do oczu i ust. Unikaj dotykania, poprawiania maseczki. Uczul na to szczególnie dzieci.

5. Naucz się prawidłowo ściągać miseczkę.


Maseczki po użyciu należy zdejmować trzymając za gumki lub troczki i zwinąć wewnętrzną warstwą na zewnątrz. Staramy się nie dotykać jej zewnętrznej strony. Po zapakowaniu maseczki myjemy lub dezynfekujemy dłonie.

6. Przechowuj maseczki w woreczku foliowym.

Zużytą maseczkę wkładamy do woreczka foliowego i nie otwieramy go do czasu prania.

7. Jak dezynfekować bawełniane maseczki.

Każdorazowo po użyciu maseczkę bawełnianą należy wyprać w temperaturze minimum 60 st. C, w tej temperaturze ginie wirus. Maseczki należy prać oddzielnie i nie łączyć je z codziennym praniem. Maseczki można również wygotować lub zdezynfekować alkoholem. Po wysuszeniu należy wyprasować maseczkę żelazkiem ustawionym na maksymalną temperaturę. Sterylną maseczkę najlepiej przechowywać w czystym woreczku. 

O czym jeszcze warto pamiętać?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Bardzo przydatne porady, chociaż ja akurat używam maski antysmogowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy też kilka sztuk, ale dla dzieci są za duże i za sztywne. Używa głównie mąż.

   Usuń
 2. To każdorazowe pranie w 60 stopniach to mało realne, chyba że się zaopatrzymy w maseczkę na każdy dzień, bo chodząc do pracy inaczej tego nie widzę! Ciężko tez upilnować by nie była wilgotna, bo przy wyższych temp na dworze, niestety parują :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wszystkie te porady zweryfikuje codzienne stosowane maseczek, ale na pewno trzeba wypracować dla siebie najlepszy system. Takie czasy :(

   Usuń
 3. Ech, mam trzy egzemplarze maseczki i trzy kominy dla biegaczy - nie ochronią, ale zakryją;) Trzeba sobie radzić w tych ciężkich czasach zarazy... Swoją drogą, czy przyjdzie nam żyć już w zamaskowanych czasach?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia