Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Matrioszki od Zu&Berry

poniedziałek, 13 lipca 2020


     Matrioszka to kultowa zabawka i najbardziej rozpoznawalny symbol Rosji. Pierwsza "baba w babie" powstała pod koniec XIX wieku i składała się z ośmiu części. Owalna, wyrzeźbiona postać, koniecznie malowane ręcznie w kolorze czerwieni, błękitu oraz zieleni najczęściej wykonana jest z drewna. Nazwa laleczek pochodzi prawdopodobnie od zdrobnienia imienia Matrionka. Obecnie istnieją matrioszki z wizerunkami polityków, gwiazd kina, czy postaci z bajek. Matrioszki mogą być idealnym tematem zabawnej, edukacyjnej gry dla całej rodziny.
Kolorowe są matrioszki,
Mają chustki w kwiatki, w groszki.
Cały czas się uśmiechają,
Do zabawy zapraszają.
Odwróć kartę – trzy kolory,
Było łatwo do tej pory.
Start i wszyscy już szukają!
Czy matrioszkę rozpoznają?
Kto właściwy zrobi gest,
Ten zwycięzcą dzisiaj jest!


Tytuł: Matrioszki
Marka: Zu&Berry
Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-6 osób
Czas gry: 20min

      Celem gry jest zebranie jak najwięcej liczby kart kolorów. Grę rozpoczynamy od prasowania kart kolorów i ułożenia obrazkami do dołu w stosie. Karty matrioszek układamy dookoła stosu. Wystarczy znaleźć odpowiednie kolory w stroju matrioszki i szybko odtworzyć jej gest. Każda matrioszka wykonuje inny gest i jest pomalowana przy użyciu 3 kolorów z palety - czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy.

Zawartość opakowania:
20 kart matrioszek
44 kart kolorów
instrukcja

   
     Zasady gry są bardzo proste, ale znalezienie pasującej matrioszki nie jest już takie łatwe. Gra wspaniałe ćwiczy spostrzegawczość i oczywiście refleks, a zabawne gesty gwarantują świetną zabawę oraz dużo śmiechu. Rozgrywka pozwala również na trening znajomości kolorów oraz wprowadza elementy zabawy ruchowej. Dziecko nabywa umiejętności naśladownictwa, przez co doskonale sprawdza się w pracy terapeutycznej wspomagającej rozwój.
     Podsumowując Matrioszki to fajna, kolorowa gra z prostymi zasadami gdzie liczy się refleks, koncentracja i precyzja odgrywanych gestów.Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Fajna taka wersja zabawy matrioszkami

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam matrioszki, więc taka gra zapewne bardzo przypadłaby mi do gustu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zabawa kojarząca mi się trochę z dzieciństwem :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia