Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Skąd pochodzi Pola? - Magdalena Zarębska

poniedziałek, 14 grudnia 2020

     Zmiany są nieodłączną częścią naszego życia. Wbrew pozorom, nie zawsze jest łatwo je przyjmować, gdyż każdej takiej sytuacji towarzyszy niepewność oraz lęki przed odrzuceniem. 

     Mieszkańcy klimatycznej ulicy na Starym Mieście zaciekawieniem obserwowali pojawienie się olbrzymiego samochodu dostawczego. Jednak jeszcze większe poruszenie wzbudziły nowe sąsiadki. 
 
Autor: Magdalena Zarębska
Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 16.11.2020
Liczba stron: 140

      W niewielkim Brzegu Pola i jej mama muszą na nowo odnaleźć swoje miejsce do życia. Pani Helena jest malarką i z zapałem przyjęła propozycja objęcia stanowiska w tamtejszym muzeum. Dziewczynka jednak nie podzielała entuzjazmu mamy. Przeprowadzka z Warszawy zabrała jej wszystko co dobrze znała. W nowym miejscu czuje się nieswojo, jest zagubiona i bardzo tęskni za tatą oraz swoim dotychczasowym życiem. Pola postanawia stanowczo, że z nikim się nie zaprzyjaźni w Brzegu. 

      Przed Polą piętrzą się kolejne wyzwania. Nowa szkoła, nowi koledzy i koleżanki. Dodatkowo mama zapowiedziała, że nie będzie już towarzyszyła Polce w drodze do szkoły. Początki nie należą do najłatwiejszych. Pola musi zmierzyć się z negatywnymi emocjami - brak akceptacji, odrzuceniem i zaczepkami rówieśniczek. Pola nie bardzo rozumie, dlaczego tak zachowują się dziewczynek z jej nowej klasy, przecież w Warszawie się to nie zdarzało. Dziewczynka może jednak liczyć na Julka, który mieszka w sąsiedztwie. Chłopiec nie zraża się początkowym dystansem dziewczynki. Wraz z czworonożnym przyjacielem Julek zdobywa zaufanie i przyjaźń Poli.

Jak dalej potoczą się losy Poli, Julka i sympatycznego Mazgaja?

Czy dziewczynka zadomowi się w nowym miejscu?

Czy różni się Pola od swoich koleżanek?

       Skąd jest Pola? to wspaniała opowieść o odkrywaniu przyjaźni, tolerancji i poznawaniu  innych i samych siebie. Książka w prosty sposób pokazuje, że ludzie różnią się od siebie, a kolor skóry, odmienny ubiór, czy inny styl życia nie może definiować naszej niechęci. Jesteśmy różni i trzeba dawać sobie i innym szansę na poznanie nieznanego. A kluczem do sukcesu jest tolerancja i akceptacja naszej odmienności. Młody czytelnik z pewnością zrozumie, że ocenianie ludzi po wyglądzie jest bardzo niewłaściwe. 

     Z drugiej strony historia Poli może również pomóc zrozumieć, że przeprowadzka to dobra okazja na poszerzenie horyzontów i doświadczenie czegoś innego. Pola szybko przekonała się, że nowe miejsce też mogą być ciekawe i warte odkrycia. A budowanie nowych relacji może być naprawdę fascynujące, tylko trzeba im dać szansę!

     Książkę Skąd jest Pola? to wartościowa i wciągająca opowieść, którą gorąco polecam dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Książka porusza istotne problemy, ale została napisana w przystępnym i zrozumiałym językiem. Historię czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Czcionka jest większa, a tekst zostały podzielony na krótkie rozdziały oraz uzupełnione barwnymi ilustracjami. Polecam serdecznie! 


Kto chce poznać zgrany trio  - Polę, Julka i Mazgaja? 

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. O, to fajna publikacja. Będę mieć ją na uwadze przy wyborze prezentów świątecznych:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki…ech. Byle do Świąt;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej...uwielbiam książki tego typu! Przeznaczone dla młodszego odbiorcy i proste, a jednocześnie traktujące o tak ważnych kwestiach jak tolerancja czy otwartość na drugiego człowieka :) Sama z chęcią bym się z nią zapoznała. Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealny tytuł dla mojej córki i jednocześnie świetna książka na prezent

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zawiera bardzo piękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Urokliwe ilustracje, piękna fabuła.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia