Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Rok 2021 przynosi zmiany w programie 500+

wtorek, 12 stycznia 2021

Słynne 500+ dzieli i łączy Polaków. Ma swoich zwolenników, ale równie sporo przeciwników. Część rodzin na bieżąco wydaje ten dodatek pieniędzy, inne oszczędzają na przyszłość dla dzieci. Jeśli jesteście beneficjenci programu musicie wiedzieć, że w roku 2021 następują pewne zmiany.  

      Program Rodzina 500+ wszedł w życie 1 kwietnia 2016 r. obejmując drugie i następne dzieci w rodzinie. Po zmianach z 1 lipca 2019 świadczenie przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na rodzinny dochód. Jednak aby otrzymać pieniądze, trzeba pamiętać o złożeniu wniosku w odpowiednim terminie.

     Styczeń tego roku to ostatni miesiąc działania programu Rodzina 500 plus na starych zasadach. W roku 2021 zmieniają się wytyczne związane ze terminem składania wniosków oraz okres, na jaki pieniądze będą przyznawane. Pamiętaj, że jeżeli nie złożysz wniosku o 500 plus w odpowiednim terminie 2021 stracisz prawo do świadczenia.

 

Program 500 plus - do kiedy trzeba złożyć nowy wniosek w 2021?


     Wnioski o świadczenie Rodzina 500+ będzie można już składać od 1 lutego 2021 roku. W pierwszej kolejności za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia i Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Osobiście polecam i sama korzystam ze składania wniosków drogą elektroniczną - oszczędzam swój czas, wnioski wypełniam spokojnie w zaciszu domowym, bez kolejek i tłoku.

Sprawdź, czy w twoim banku możesz złożyć o 500 plus?

Alior Bank SA, Bank BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, ING Bank Śląski SA, Inteligo, mBank SA, Bank Millennium SA, Nest Bank S.A, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank BPS S.A., SGB-Bank SA, Santander Bank Polska.

        Natomiast od 1 kwietnia 2021 roku wnioski będą przyjmowane również w wersji papierowej, będzie można je złożyć w ośrodkach pomocy społecznej lub wysyłać pocztą.

       Prawidłowy i terminowy złożony wniosek zapewnia prawo do świadczenia na okres od 1 czerwca do 31 maja 2022 roku - nowy okres rozliczeniowy.


Program 500 plus - terminy wypłat zależą od momentu złożenia wniosku

 

     Złożenie wniosku do 30 czerwca daje gwarancję, że pieniądze z programu 500+ będą zostaną wypłacone bez przerwy w każdym miesiącu. W 2021 r. świadczenie przysługuje od miesiąca złożenia prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku bez wyrównania za minione miesiące. To znaczy, że jeżeli  spóźnimy się i wniosek złożymy w lipcu, to 500+ zostanie przyznane dopiero od lipca, a czerwcowe świadczenie przepadnie. Powyższy system wypłaty świadczeń będzie wyglądał analogicznie w następnych miesiącach. Z tego powodu lepiej dopełnić formalności na czas.


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!


1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia