Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Baletnice.Wschodząca gwiazda - Elisabeth Barféty

piątek, 17 września 2021

     15 września miała swoją premierę kolejna część bestsellerowej serii Baletnice Elisabeth Barféty. Cała seria przyciąga uwagę czytelnika już od pierwszego spojrzenia. Każda z książek prezentuje się wyjątkowo elegancko, dzięki oprawie w pastelowych kolorach ze złotymi zdobieniami oraz drobnymi detalami we wnętrzu. 

Nie czytałeś/czytałaś poprzednich części? 

Nic straconego! 

     Baletnice można traktować jako osobne powieści. W każdej z części mamy do czynienia z inną historią, opowiadaną przez inną bohaterkę czy bohatera. Odmienne radości i smutki, rozterki oraz problemy, dzięki czemu każde czytelnik może odnaleźć w opisywanych historiach część siebie. 

Tytuł: Wschodząca gwiazda
Tłumaczenie: Natalia Zmaczyńska
Data premiery: 15.09.2021
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Oprawa: twarda
Liczba stron: 160

     Główną bohaterką piątego tomu jest Sofia. Do Szkoły Tańca Opery Paryskiej przyjechała z Włoch i nadal odczuwa barierę językową, która nie pozwala jej na swobodną komunikację. Dziewczynka nie zawsze aktywnie uczestniczy w dyskusjach i czasami ma problem ze zrozumieniem żartów współlokatorek. Sofia mogła jednak liczyć na przyjaciół - Constance, Colin, May, Bruno i Zoya. Paczka stanowi dla niej oparcie i dziewczynka dobrze się czuje w ich towarzystwie, choć ma im czasami za złe, że nie liczą się z jej zdaniem i pomijają podczas podejmowania decyzji. Sofia nie mogła chwilami uwierzyła, że należy do jakiejś szkolnej paczki i nie wiem jak im powiedzieć o swoich odczuciach. 

     Dla Sofii komunikacja słowna była skomplikowana i często godzinami analizowała, co powinna powiedzieć i jak zareagować. W głowie pojawiało się wiele propozycji, a w realnym życiu pojawiała się pustka. Dziewczynka odczuwała z tego powodu smutek i wycofanie, jednak nowa praca domowa pani Lepage może wiele zmienić. Uczniowie w ramach ćwiczeń pisowni musieli założyć i prowadzić pamiętnik. "Niewidzialna Sofia", jak nazwali ją znajomi znalazła swoje miejsce, gdzie mogła przelać wszystko co czuje. Jednak pamiętnik znika, a wraz z nim sekrety, radości i smutki Sofii. 

Czy dziewczynce uda się odzyskać pamiętnik?

Co wspólnego z historią Sofii ma sławny Upiór z Opery?

Czy obawy przyjaciół o bezpieczeństwo Sofii mają podstawy? 

     Jeśli to was nie zachęciło do sięgnięcia po ta książkę, to zapewniam, że to nie koniec emocjonujących wydarzeń. W szkole zbliżała się bowiem wyjątkowe święto - Gala Szkół XXI wieku. Z tej okazji do Szkoły Tańca w Paryżu mają przybyć uczniowie z siedmiu międzynarodowych szkół tańca.     Wschodząca gwiazda to piękna opowieść o nieśmiałości, ale także o przełamywaniu barier. Historia o z pozoru nieśmiałej dziewczynce, dla której język nie jest najdoskonalszą formą komunikacji chwyta za serce i zmusza do refleksji. Pokazuje, że każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na otaczające go wydarzenia. Elementy związane z tańcem przewijają się w każdym tomie, lecz są tylko tłem do przekazania uniwersalnych treści. Poznając perypetie bohaterów możemy również odkryć samych siebie. Jestem przekonana, że historia Sofii zostanie gorąco przyjęta przez czytelników, a dla tych nieśmiałych, szukających akceptacji może być doskonałym wsparciem i bodźcem do działania.
     Serię Baletnice serdecznie polecamy dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że czytanie będzie przyjemnością, a czarno – białe ilustracje doskonale dopełniają treści.  Książki ze względu na piękne wydanie będą również pięknym i wartościowym prezentem. 


W serii ukazały się również:


Kolejna, szósty tom Baletnic już wkrótce!


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 
Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania.
 Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Bardzo dobra propozycja dla małej czytelniczki. Dziewczynki uwielbiają baletnice i księżniczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama chętnie zapoznaję się z tą serią i jestem nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybym była małą dziewczynką to nie wiem czy bym sięgnęłam książkę o baletnicach, bo nigdy nie lubiłam ich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjęcia zrobiłaś <3, w książce fajne ilustracje widzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny raz spotykam się z tą serią - bardzo podoba mi się to, że stworzono świat (bo przecież ta szkoła baletowa jest mikrokosmosem), w którym jest miejsce dla tylu różnych osób, z różną wrażliwością i różnymi problemami. Pięknie pozwala to dzieciom uporać się z tym, co w nich drzemie. Przecież mali ludzie mają całkiem duże lęki.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia