Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pewnego dnia, niedźwiadku - Stephanie Stansbie

piątek, 1 października 2021

 


Każde dziecko chyba marzy, by stać się dorosłym. My, dorośli natomiast chętnie wrócilibyśmy do beztroskich czasów dzieciństwa. Jednak na wszystko jest odpowiedni czas i każdy musi nauczyć się wykorzystać, to co życie mu właśnie ofiaruje.

Autor: Stephanie Stansbie
Ilustrator: Frances Ives
Wydawnictwo: Wilga
Premiera: 15.09.2021
Wiek: 3-5 lat

      Mały niedźwiadek chce być dokładnie taki jak jego mama. Niedźwiedzica cierpliwie wyjaśnia dziecku, że pewnego dnia tak się stanie i podaje przykład, że miś urośnie tak jak małe drzewko staje się dużym drzewem. Do tego czasu jednak mają jeszcze mnóstwo czasu, wspomnień i wspólnych historii do napisania.


      Bardzo ciepła, pełna pozytywnych emocji opowieść dla małego i dorosłego czytelnika. Najmłodszych z pewnością urzekną przepiękne, całostronnicowe ilustracje, na których odkryją uroki życia w lesie oraz poznają leśne zwierzęta.
     Sentymentalna podróż matki i syna przyniesie  natomiast dorosłym czytelnikom odrobinę refleksji nad zmianami zachodzącymi w życiu każdego z nas oraz rolą rodziny i pozytywnych relacji w kształtowaniu naszej przyszłości.
     W książce nie znajdziemy zbyt dużo tekstu, jednak jest to ilość wystarczająca dla młodszy przedszkolaków. Rodzic może samodzielnie dopowiedzieć lub zapytać dziecko - co dzieje się na ilustracjach lub jakie jest jego zdanie na temat przeczytanego tekstu. Książka może być doskonałym narzędziem do rozpoczęcia rozmowy i spędzenia wspólnie czasu.

A jak Ty opowiesz Twoju dziecku o dorastaniu? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 
Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania.
 Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. mignęła już mi gdzieś ta książka, ale nie miałam okazji jej przeglądać, widzę że muszę nadrobić :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. O dorastaniu z dzieckiem można na przykład porozmawiać podczas czytania takich pięknych i wartościowych książek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Rzeczywiście, kiedy byłam mała chciałam szybko dorosnąć, a teraz się zastanawiam co mi w tym dzieciństwie nie pasowało :p Bardzo lubię takie ilustracje :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia