Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta. Kości gigantów

poniedziałek, 6 grudnia 2021


Albumy i książki wielkoformatowe mają u nas szczególne miejsce w biblioteczce. Często są to prawdziwe działa sztuki, w których rysunki stanową najistotniejszy element - przykuwają uwagę i zachęcają do czytania. Do takich pozycji wraca się wielokrotnie, by na nowo odkrywa ekscytujący świat książek. 

     Najnowsza publikacja wydawnictwa Papilon Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta zaprasza małych i dużych w niesamowitą podróż przez historię życia na Ziemi. Ten przepiękne wydany album ukazuje fascynujący świat prehistorycznych zwierząt. Odkryjemy tam ornitomimy, raptory, hadrozaury i wiele innych wymarłych stworzeń. Oprócz dinozaurów przeczytamy tam także o pierwszych ptakach, wielkich kotach, czy mamutach. 
     Kolejne stronnice prezentują wybrane okazy, do których dodano uzupełnienie w postaci aneksu. Można więc powiedzieć, że to prawdziwa książka badawcza. Ostatnie strony natomiast zostały poświęcone na przybliżenie czytelnikom zarysu rozwoju życia na Ziemi oraz źródeł naszej wiedzy na ten temat. Oś czasu w prosty sposób porządkuje informacje, a opis skamielin uzupełnia wiedzę o prehistorycznych formach. Na końcu albumu znajdziemy również indeks oraz bardzo przydatny słowniczek z najważniejszymi terminami.

Autor: Colson Rob
Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 10.11.2021
Liczba stron: 96

  
      Dla każdego Dinomaniaka książka ta będzie prawdziwą ucztą zarówno dla wzroku, jak i wiedzy. Mnóstwo faktów, ciekawostek, a wszystko w przystępnej i atrakcyjnej formie. Nie zabrakło porównań długości/wysokości oraz wagi dinozaurów względem człowieka, co jeszcze lepiej obrazuje omawiane gatunki. Z każdej strony na czytelnika zerkają niesamowite rysunki potężnych, fascynujących i przerażających stworzeń żyjących kiedyś na naszej Ziemi. Klimat książki jest porywający, dzięki perfekcyjnej szacie graficznej. Nawet numery stron ozdobiono czaszkami dinozaura. Bardzo podoba mi się, że część stron przypomina stare nieco zniszczone, poplamione dokumenty badawcze. Przez co czytelnik ma wrażenie, że sam książka przeleżała miliony lat.

     Dopracowane wydanie zachwyca pod każdym względem - duży format, twarda oprawa ze złotymi detalami, kredowy papier i niesamowite grafiki na każdej stronie. Do tego ciekawy układa i mnóstwa wiadomości oraz ciekawostek na temat stworzeń żyjących na Ziemi miliony lat temu. 
 
Obok takiej książki nie można przejść obojętnie! 
To zdecydowanie perełka, która zachęci każdego do lektury.


 Kto wybierze się w podróż do czasu prehistorycznych stworzeń?

 

       Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Fajna propozycja na świąteczny prezent 👍

  OdpowiedzUsuń
 2. Prehistoria i dinozaury to zawsze ciekawa propozycja tematyczna dla dzieci na gwiazdkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne wydanie, fajny prezent dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna i wartościowa książka. Bardzo lubimy takie prehistoryczne tematy książkowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne wydanie. Już widzę moich synów jak oglądają z pasją te ilustracje i pochłaniają ciekawostki.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia