Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu - Tim Peake

sobota, 19 lutego 2022


Lubisz patrzeć w gwiazdy? 
A może dla odmiany spójrz na Ziemię z perspektywy kosmicznej podróży?
Usiądź wygodnie w fotelu i odkryj zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz zjawiska na naszej niezwykłej planecie. 

     Tim Peake jest pierwszym brytyjskim astronautą, który ukończył spacer kosmiczny, a nawet i przebiegł cały maraton w kosmosie. Od lat aktywnie działa na rzecz promocji edukacji i jest autorem wielu bestsellerowych książek poświęconych kosmosowi m.in. Zapytaj astronautę, czy Kosmiczna rekrutacja.

     Podczas swojej sześciomiesięcznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonał setki zdjęć, z których najlepsze zebrano w albumie Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu.


Autorka: Tim Peak
Premiera 02.09.2022
Ilość stron: 280
Kategoria: Literatura faktu


     Album został podzielony na pięć rozdziałów wypełnionych fotografiami z różnych stron świata. Naszą przygodę rozpoczynamy na Półwyspie Apenińskim, by dalej podróżować przez wszystkie kontynenty i oceany. Każda fotografia opatrzona jest mapką oraz krótką informacją na temat miejsca oraz daty jej wykonania. Możemy podziwiać piękne krajobrazy, niesamowite zjawiska przyrodnicze, potęgę działalności człowieka oraz kosmiczne technologie. 
 
     W albumie oczywiście główną rolę grają niesamowite fotografie, ale w czasie lektury krótkich tekstów możemy również poszerzyć naszą wiedzę geograficzną, kosmiczną oraz fotograficzną. Książkę otwiera wstęp opracowany przez Tima Peake, którym opowiada o pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) oraz przybliża tajniki fotografii. Możemy przeczytać z jakimi problemami muszą zmierzyć się kosmiczni fotografowie i na jakim sprzęcie najczęściej  pracują. W przystępny i nieco zabawny sposób przedstawia także przebieg swojej misji "Principia" w roku 2015-2016. 

Spójrz na Ziemię z perspektywy gwiazd!


     Album Halo, czy to Ziemia? zachwyci każdego małego i dużego miłośnika kosmosu. Piękne wydanie przenosi czytelnika na orbitę okołoziemską, a Tim zaraża pozytywną energią oraz podziwem dla Matki Natury, która od miliardów lat kształtuje piękno Ziemi. Książka może być pięknym i wartościowym prezentem, który rozbudzić zainteresowania fotograficzne, kosmiczne oraz geograficzne. 

Kto wybierze się z Timem Peake w przepiękną podróż? 
 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Mój siostrzeniec interesuje się kosmosem, myślę że ta książka by mu się spodobała. Może mu kupię jako dobra ciocia

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne! Sama mogłabym się gapić na takie zdjęcia godzinami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam w swoim otoczeniu miłośników kosmosu, więc będę polecać ją dalej.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia