Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Lasoterapia dla dzieci - Wydawnictwo Dragon

czwartek, 2 czerwca 2022

 
Las to fabryka tlenu, drewna, mieszkanie dla wielu roślin oraz zwierząt. Dla większości jednak ludzi las to miejsce odpoczynku, relaksu i ulubiony kierunek wycieczek. Dla nas wypady do lasu zawsze oznaczają fantastyczną przygodę.
 
     Słoneczna pogoda i coraz dłuższe dni zachęcają wszystkich do pieszych wycieczek. Jeśli macie tylko taką możliwość korzystamy jak najczęściej z dłuższych i krótszych wypadów do lasu. Dla dzieci ten bezpośrednio kontakt z przyrodą jest niezmiernie ekscytująca i ważny dla rozwoju. Pozwoli również rozładować dziecięcą energię, wyciszyć się oraz poznać fantastyczny świat natury. Bardzo pomocnym narzędziem do tego, może być najnowsza książka Lasoterapia dla dzieci


Autorki: Agata Preuss, Dorota Zaniewska
Ilustracje: Justyna Tkocz
Wydawnictwo: Dragon 
Premiera: 18 maja 2022
Liczba stron: 96
Oprawa: twarda
Wiek: 6+

     Lasoterapia dla dzieci to najnowsza publikacji znanego leśnego duetu, który z sukcesami popularyzuje ideę Leśnych Przedszkoli oraz mającego na swoim koncie kilka książek poruszających temat edukacji w oparciu o bliski kontakt z przyrodą. 
 
     Na pierwszych stronach książki znajdziemy przydatne wskazówki, jak przygotować się do leśnej wyprawy. Dowiemy się, co warto spakować do plecaka i poznamy najważniejsze zasady zachowania w czasie wycieczek leśnych. Autorki podpowiadają również jak efektywnie korzystać z książki oraz zachęcają do samodzielnego wymyślania aktywności. 

     Propozycje zabawy, gier i innych aktywności leśnych zostały zebrane zgodnie z porami roku i pozwalają w pełni cieszyć się zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Każdy rozdział zaczyna się krótkim wstępem opisującym daną porę roku. Dziecko może poznać najważniejsze informacje oraz zestawienie charakterystycznych roślin i zwierząt dla danej pory roku.  Znajdziemy tam również zestawienie ważnych dat przyrodniczych, które mogą posłużyć do stworzenia własnych działań zgodnie z kalendarzem. We wstępie każdej pory roku umieszczono został także szablon drzewa, które należy pomalować na podstawie przeprowadzonych obserwacji przyrodniczych. Dziecko tworzymy w ten sposób galerie ukazująca zmiany zachodzące w przyrodzie w ciągu roku. 
 
      Książka Lasoterapia dla dzieci pełni rolę pamiętnika leśnych przygód, w których dziecko może stworzyć własną galerię wspomnień oraz w prosty sposób przyswoi sobie wiedzę przyrodniczą. Krótkie opisy, rysunki i działania praktyczne pozwalają na zdobycie wiedzy w bardzo przystępnej i atrakcyjnej formie. W czasie zabaw poznajemy najczęściej spotykane rośliny, grzyby i zwierzęta.    

Jakie przysmaki uwielbiają mrówki? 
Jakie ślimaki spotkasz w czasie leśnej wędrówki?
Jak wygląda jeż?

      Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona różnorodnością zadań. W książce znajdziemy miejsca do rysowania, uzupełniania oraz szablony do wycinania. Bardzo podobają się nam twórcze zadania, które łączą ciekawą historię oraz działania plastyczno-techniczne. Na podstawie instrukcji możemy stworzyć leśny talizman, mobile, kij wędrowcy, czy mroźne witraże. Nie ma mowy o nudzie i każdy znajdzie coś dla siebie. Są również dobrze znane zabawy lecz w wydaniu leśnym np. leśne kółko i krzyżyk. Są zabawy przyrodnicze, plastyczne, teatralne oraz matematyczne. Te ostatnie najbardziej nas inspirowały. Autorki doskonale pokazały, że matematyka jest wszędzie, trzeba tylko chcieć ją dostrzec.
Leśne zabawy na każdą porę roku.

Wyklejaj, maluj, wycinaj i baw się doskonale!
     Książka Lasoterapia dla dzieci to prawdziwa skarbnica pomysłów na leśne zabawy, gry, inne aktywności oraz przystępne źródło przyrodniczej wiedzy. Nie można również pominąć solidnego i przyciągającego uwagę wydania. 
Polecamy serdecznie! 
 
Lubicie leśne wycieczki? 
 
 
 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Świetna książka! Mamy ją i bardzo nam się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam książkę o lasoterapii dla dorosłych. Ta dla dzieci prezentuje się zachwycajaco!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mamy u siebie i kilka zabaw już zrealizowaliśmy. Prawdziwa skarbnica pomysłów i inspiracji!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne i kolorowe wydanie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia