Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kobieta w walizce. Hubert Meyer. Tom 8 - Katarzyna Bonda

środa, 4 stycznia 2023

 

Miłośniczkom polskich opowieści kryminalnych nie muszę przedstawiać Katarzyny Bondy. Jedna z najpopularniejszych współczesnych autorek ma w swoim dorobku doskonałe dokumenty kryminalne oraz bestsellerowy cykl książek o pracy Huberta Meyera.

     Hubert Meyer jest psychologiem i zajmuje się wykonywaniem portretów psychologicznych przestępców. To praca profilera kryminalnego wpływają na prowadzone śledztwa i spina w całość serię składająca się obecnie z 8 tomów opowieści kryminalnych  rozgrywających się w dobrze znanych polskich miastach i miasteczkach. 

Autor: Katarzyna Bonda
Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 384
Kategoria: Kryminał


Elegancka walizka w odcieniach błękitu ze złotymi wykończeniami przykuwa uwagę przejeżdżających kierowców. 

Ciekawe co skrywa w środku? 

Może wypchana jest po brzegi banknotami, a może lepiej do niej nie zaglądać? 

    Tajemnicza walizka na poboczu niebezpiecznego zakrętu szosy pobliżu Ełku skrywa makabryczną zbrodnię. Poćwiartowane, częściowo spalone, a wcześniej zakopane zwłoki kobiety z charakterystycznym wisiorkiem w kształcie listka. Morderca zrobił wszystko by utrudnić identyfikację i znalezienie ofiary.  Jednak w końcu zdecydował się ujawnić swoją makabryczną zbrodnię. Dlaczego? Rozpoczyna się śledztwo, w którym wątki przeplatają się i komplikują do samego końca. Wśród podejrzanych jest barat i rodzinne niesnaski, tajemniczy kochanek, którego nikt nie widziała na oczy, a to tylko skrawek historii.
     Śledztwo tym razem nie prowadzi osobiście Meyer, a jego podwładny Grzegorz Kaczmarek. Psycholog Meyer oskarżony jest o fabrykowanie dowodów, śmierć prokuratorki i musi się zmierzyć z własnymi demonami w więziennej celi.  


     Za mną kolejna irytująca powieść kryminalna z małym ale... Dobrze utkana opowieść z  dynamiczną, nieprzewidywalną akcją oraz dużą dozą kłamstw i intryg. Początek zapowiadał się bardzo interesująco, jednak po włączeniu się Meyera w śledztwo przytłoczyła mnie ilości wydarzeń i postaci. Mnóstwo niejasnych poszlak, podejrzanych oraz zagadkowa zbrodnia, która zamiast dążyć do rozwiązania coraz bardziej się komplikuje. Można się pogubić, ale całe szczęście, że ostatecznie autorka twórczo połączyła w całość. 

Czy każdą zagadkę można rozwiązać?  

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. bardzo zaciekawiła mnie ta książka i zagadka

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze żadnej książki Bondy z serii z Meyerem. Mówią, że są lepsze niż seria z Sasza. Bomba ostatnio dużo wydaje i zdążyłam się pogubić.

    Ciekawa ta twoja recenzja.

    Kasia Dudziak

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia