Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kapitan Nauka - SuperQuiz Pieniądze

wtorek, 24 stycznia 2017

      Na rynku wydawniczym pojawiła się nowość od Kapitana Nauki w temacie bliskim na co dzień każdemu z nas. Kolejny ciekawy quiz przeznaczony dla dzieci porusza bowiem tematy związane z finansami. 

Wydawca: Kapitan Nauka
Data wydania: styczeń 2017
Wiek graczy: 7+
Format: książki na sprężynie 8 x 15 cm.
Cena: 24,90 zł
NOWOŚĆ

"Podejmij wyzwanie, a  SuperQuiz Pieniądze może się okazać początkiem twojej wielkiej przygody z ekonomia- fascynująca dziedziną wiedzy o świecie, w którym ludzkie potrzeby są prawie nieskończone." 

        Na plastikowej sprężynice znajdziemy 54 karty, na których przedstawiono mnóstwo przydatnych i ciekawych informacji z dziedziny bankowości, biznesu i finansów. Tekst uzupełniają zdjęcia oraz kolorowe grafiki. Poręczne wymiary gry pozwalają na zabawę w każdej sytuacji i miejscu. Dziecko można grać samemu, z rodzeństwem lub osobami dorosłymi.


      Na pierwszej stronie karty znajduje się bardzo przystępne wyjaśnione pojęcie, a na drugiej mini quiz z zagadkami dotyczącymi opisanego tematu. Łącznie w zestawie znajduje się 160 zagadek, które wciągają do wspólnej zabawy. To świetne ćwiczenie na czytanie ze zrozumieniem, wyszukiwanie informacji, jak również doskonały trening pamięci. Zapewniam również, że quiz może być skarbnicą wiedzy dla nieco starszych graczy. 
     W czasie gry możemy poznać historię powstania "płacidła", banków, obrotu towarami oraz zdobyć wiedzę na temat trudniejszych zagadnień finansowych, takie jak: inflacja, podaż, popyt czy dywidenda. Dziecko pozna sposoby oszczędzania oraz dowie się, jak planować wydatki, aby nie z bankrutować. Młody człowiek zdecydowanie poszerzy swoją wiedzę i wprowadzimy go w świata dorosłych - kredytów, spirali zadłużenia i egzekucji długów. Mało tego, może przeczytać czym jest filantropia, kto może zostać mecenasem i aniołem biznesu. Wszystko poparte bardzo praktycznymi przykładami, które doskonale obrazują temat. Zabawa ma oczywiście dobre strony, ale dziecko może również poprosić rodziców o kieszonkowe lub może powiedzieć, że mama to zakupoholik :)

      SuperQuiz Pieniądze skierowany jest dla minimum 7-letnich odbiorców, ale nie każdy dziecko w tym wieku zainteresuje się tematami ekonomicznymi. Nie mam jednak wątpliwości, że dla dziesięciolatka to pozycja bardzo wskazana. W szkole praktycznie nie porusza się tych pojęć, a jednocześnie dziecko bombardowane jest nimi na co dzień. Warto więc przekazać mu profesjonalną wiedzę, która sprawi, że w przyszłości wyrośnie na świadomego finansowo dorosłego.


W serii SuperQuiz ukazały się również:
 
Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Dla nas jeszcze za wcześnie ale dobrze wiedzieć😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekamy własnie na super Quiz sama chetnie się dokształce

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta karta "komornik" wygląda bardzo złowrogo ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto od najmłodszych lat uczyć się ekonomicznego podejścia.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia