Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Polska - moja ojczyzna

piątek, 10 listopada 2017


Rocznica Odzyskania Niepodległości jest doskonałą okazji do zainteresowania dzieci historią naszego kraju oraz przygotowania tematyczne prace plastyczne.

     W tym roku związku z konkursem szkolnym powstała u nas praca prezentująca Polskę oraz symbole narodowe. Pomysłów było kilka i nasza praca ewoluowała w trakcie tworzenia, ale ostateczny efekt zadowolił głównego twórcę.

Materiały:
 • papier techniczny biały A3
 • papier do pieczenia
 • farby - czerwona i biała
 • bibuła - pomarańczowa, zielona, niebieska, żółta
 • kolorowy papier
 • żółty piasek 
 • czarny flamaster, ołówek
 • klej
 • wykałaczka
     Naszą pracę zaczęliśmy od odrysowania konkurów Polski z mapy w atlasie geograficznym. Do tego wykorzystaliśmy papier do pieczenia, który zastąpił nam kalkę. Odrysowanie okazało się bardzo dobrą zabawą oraz ćwiczeniem rysowaniu szlaczków przez pierwszoklasistę. Była to również doskonała okazja do rozmowy o najważniejszych zagadnieniach geograficznych Polski. Teren poza granicami Polski zostały podzielony i pomalowany na biało-czerwone barwy. W czasie schnięcia farb syn wykonał flagę na wykałaczce, godło Polski oraz napisał nuty Mazurka Dąbrowskiego. Nasza największa rzeka, Wisła została wyklejona niebieską, zwiniętą bibułą, a jeziora niebieskim papierem. Syn na Jeziorze Śniardwy umieścił również własnoręcznie wykonaną łódeczkę. W kolejnym kroku wyklejony został teren Polski według zasady: góry - pofałdowana, pomarańczowa bibuła, wyżyny kolor żółty oraz niziny - zielony kolor. Ponieważ kochamy nasze morze, nad jego brzegiem przykleiliśmy żółty piasek, oznaczający nadbałtyckie plaże. Teraz wystarczyło dokleić symbole narodowe i nasza praca gotowa.


Efekt bardzo nam się podoba, ale dla mnie równie ważniejszy jest wspólnie spędzony czas oraz mnóstwo wiedzy, którą udało się nam zdobyć i powtórzyć :)

A jaki jest Wasz pomysł na świętowanie 11 listopada? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Cudna praca i podziwiam za zaangażowanie :-) powodzenia w konkursie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, postaraliście się na medal! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się efekt końcowy, naprawdę świetnie wyszło. ;)
  Chętnie zaobserwuję bloga, aby wpadać częściej, pozdrawiam!

  https://czytam-wszystko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wszystko przedstawione! Polska ma wiele możliwości i aktualnie też przyjmujemy wiele osób z zagranicy, więc trzeba pomyśleć o zatrudnieniu dla nich. Ja bezpośrednio w tym celu odeślę na stronę https://www.expatinfo.pl/zezwolenia-na-prace/ , bo przeczytacie tam sobie między innymi o czymś takim, jak zezwolenie na pracę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesuje mnie opieka w Niemczech, oferty pracy, patrzcie - https://praca.arkadiacare.pl/
  Jak aktualnie widzicie sensowność zatrudnienia za granicą?
  Czy warunki są w porządku? Czego można oczekiwać?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia