Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Podhalańska Kolej Regionalna - Pociągiem do Zakopanego

wtorek, 1 maja 2018

     Turystyczna rodzinka nie tylko przemierza Polskę pieszo lub samochodem, równie często lubimy podróżować pociągami.
     Tym razem nie mogliśmy nie skorzystać z nowo otwartej Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Po hucznym otwarciu 21 kwietnia, regularne przejazdy rozpoczęły się tuż przed majówkowym najazdem turystów na Podhale.
     Naszą przygodę rozpoczęliśmy na parkingu przy remontowym dworcem PKP w Nowym Targu. Tu jeszcze jest wiele do zrobienia, ale początek dobrego już widać. Nowoczesny pociąg już na nas czekał. Niestety z obsługą biletomatu nie było łatwo, ale miły i dowcipny pan konduktor sprzedawał wszystkim bileciki bezproblemowo. I tu miłe zaskoczenie - pięcioosobowa rodzina za bilet z Nowego Targu do Zakopanego zapłaciła 14,08 zł. Niewiele prawda? 
Pamiętajcie jednak o legitymacjach uczniowskich oraz innych kartach niezbędnych do zniżek np. Karta Dużej Rodziny.

Warto również skorzystać z :
Biletu Górskiego skierowanego do mieszkańców Beskidu: Sądeckiego, Małego, Makowskiego, Śląskiego, Żywieckiego oraz Podhala. Oferta obejmuje tylko połączenia kolejowe, a podróżni mają do wyboru bilety jednorazowe i odcinkowe miesięczne.
Taryfy Podhalańskiej (90 min.) umożliwiającej połączenie biletu kolejowego oraz komunikacji miejskiej do wyboru w Nowym Targu lub Zakopanem.
Taryfy Podhalańskiej (120 min.) umożliwiającej połączenie biletu kolejowego oraz komunikacji miejskiej zarówno w Nowym Targu i Zakopanem.

     Sam przejazd był znakomity, mimo niewielkiego tłoku (część osób stało) w przestronnym pociągu znalazło się również miejsce na wózki, czy rower. W cichym, klimatyzowanym pomieszczeniu mogliśmy jedynie rozkoszować się widokami i obserwować prace remontowe na Zakopiance oraz ciągnące się korki samochodowe. Wi-fi działało, tablice i wyświetlacze również, co było wielką frajdą małych podróżników.
      Trasę pokonaliśmy w niecałe 28 minut, bez opóźnień i problemów. Podobnie jak drogę powrotną, choć tu dodatkową atrakcją na dworcu w Zakopanem był zabytkowy pociąg z 1934 roku, którego przejazd był organizowany w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. 
      Podsumowujące fajne rozwiązanie, duże ułatwienie dla turystów pozwalające na dostanie się do Zakopanego z Nowego Targu bez korków i problemów z parkowaniem na miejscu. Mamy tylko nadzieję, że linia się utrzyma i rozwinie się zasięgiem do Rabki- Zdrój, a może i Kraków.


Więcej na temat zniżek i rozkładu jazdy zajdziecie na stronie POLREGIO

#turystycznarodzinka
https://www.mamadoszescianu.pl/2018/02/turystyczna-rodzinka-2018.html

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia