Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kefir w Kairze - Michał Rusinek

wtorek, 26 czerwca 2018

 Michał Rusinek

Michał Rusinek skradł nasze serca książką Księga Potworów. Czy podobnie jest z najnowszą propozycją jego autorstwa Kefir w Kairze

 Podtytuł: Rymowany przewodnik po miastach świata
Autor: Michał Rusinek
Ilustracje: Joanna Rusinek
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 23.05.2018
Liczba stron: 112
Oprawa: twarda
 Cena: 36,90 zł
     Kefir w Kairze to zbiór wierszowanych opowiastek o miastach z całego świata. Autor zabiera nas w podróż do wielu stolic oraz do nieco mniej znanych miejsc. Mamy okazję odwiedzić przeszło 50 metropolii, niestety bezpośrednio nie dotrzemy do żadnego z polskich miast. Autor wprawdzie wspomina w kilku wierszach o Lublinie, czy Krakowie, ale szkoda, że nie poświęcił im choć jednego z wierszy w całości. 
      Nieodłącznym elementem książki są zaskakujące ilustracje, które dopełniają opisywane historie. Warto poświecić im chwile uwagi, gdyż można w nich doszukać się wielu ciekawych i zabawnych elementów.

 Michał Rusinek
 Michał Rusinek
 Michał Rusinek
 Michał Rusinek

     Podtytuł Rymowany przewodnik po miastach świata może wskazywać, że będziemy mogli dogłębnie poznać wiedzę na temat opisanych miejsc. Nic bardziej mylnego. W prawdzie wiele historii przedstawia charakterystyczne elementy danego miasta, zabytki, połażenie, czy opisuje zwyczaje mieszkańców, to większość jest swobodnymi wariacjami na ich temat. Autor uczy jak przeczytać lub poprawnie napisać daną nazwę, skłania do poszukiwań powiązań i skojarzeń, często podpowiedzi możemy odszukać na ilustracjach. W tym miejscu rozpoczyna się prawdziwa zabawa, nauka i mnóstwo śmiechu. Wierszyki są krótkie, zabawne i idealnie nadają się do pierwszych zmagań czytelniczych. To również ciekawy sposób na zachęcenie dzieci do poznawania geografii. Wśród wierszy znalazłam takie, które do mnie nie trafiają, jednak mojej pięciolatce bardzo się podobają i to jest najważniejsze. Czytaliśmy, rymowaliśmy, oglądaliśmy książeczkę wielokrotnie i z pewnością do niej jeszcze nieraz wrócimy. Nie samą poezją człowiek żyje i naszą podróż kontynuowaliśmy również na kartach atlasów i przewodników podróżniczych. Pojawiło się wiele ciekawych planów na przyszłość.
     Książka Kefir w Kairze niewątpliwie przykuwa uwagę pięknym wydaniem - twarda, kolorowa opraw, a w środku dobrej jakości papier z niesamowitymi ilustracjami. Kto wybiera się z nami w podróż?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

8 komentarzy:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia