Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Symbolika ozdób choinkowych

sobota, 22 grudnia 2018

W wielu naszych domach świąteczne drzewko raduje nasz wzrok. Dzięki udekorowanemu drzewku dom nabiera świątecznej magii. Dlaczego wieszamy na choince bombki, łańcuchy, a na szczycie umieszczamy gwiazdę? Symbolika ozdób choinkowych ma swe korzenie w głębokie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Gwiazda - pamiątka Gwiazdy Betlejemskiej 

Zawsze na czubku naszej choinki umieszczamy gwiazdę, na pamiątkę gwiazdy, która obwieszczała i wskazywała drogę pasterzom i Mędrcom do nowo narodzonemu Dzieciątka. W tradycji ludowej gwiazda miała także pomagać znaleźć drogę do domu tym, którzy go opuścili, aby mogli bezpiecznie powrócić.

 Światełka - symbol Jezusa

Jak głosi tradycja światełka powinny być zapalone dopiero po pojawieniu się na niebie pierwszej gwiazdki w Wigilię. Światełka mają przypominać o przyjściu na świat Chrystusa, czyli światła dla błądzących oraz mają nas chronić przed złymi mocami i nieżyczliwymi spojrzeniami ludzi.

Anioł - opiekun domu i ludzi
  
Zawieszane na choince anioły symbolizują dobre duchy opiekujące się domem oraz jego mieszkańcami przed złymi mocami. Zobacz również Nasze Anioły Bożonarodzeniowe diy
  Dzwoneczki - dobra nowina 

  Według tradycji chrześcijańskiej dzwoneczki zwiastują radość z pokonanego zła i narodzin Jezusa. Wieszając je na choince, przywołujemy dobre nowiny i wydarzenia na zbliżający się nowy rok.

  Łańcuch - więzy rodzinne

  Łańcuch powinien być bardzo długi, tak aby można nim było dokładnie opleść całą choinkę, od dołu po sam wierzchołek. Przygotowując tradycyjnie łańcuch z papieru sklejamy ze sobą kolejne ogniwa z kolorowych pasków, a każde takie ogniwo ma symbolizować nierozerwalność więzów rodzinnych. Łańcuch w chrześcijańskiej symbolice oznacza także węża, który kusił Ewę i dziś ma przypominać grzeszną naturę człowieka.

  Jabłka - rajskie owoce 

  Kiedyś zamiast bombek wieszano na choince małe, ale koniecznie czerwone jabłka. Symbolizowały biblijny zakazany owoc. Jabłka miały zapewniać domownikom zdrowie i urodę na cały nadchodzący rok. Obecnie na choinkach wieszamy różnobarwne bombki w wielu fantazyjnych formach.

  Słodycze - radość

  Na choince chętnie wieszano pierniczki ozdobione lukrem, które miały zapewniać miłość oraz  długie i zdrowe życie. Drzewko świąteczne przyozdabiano również kruchymi ciasteczkami i oczywiście cukierkami. Słodycze te symbolizowały radość z narodzenia Jezusa. 

  Orzechy - dobrobyt  i siła

  Na choince nie może również zabraknąć włoskich orzechów, które mają zapewnić domownikom dobrobyt, siłę i mądrość. Orzechy często zawijano w sreberka, kolorowe papierki lub malowano na złoto.
  W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
  Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy serca pełne marzeń.
  Niechaj Aniołki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z dary swymi,
  staną cicho za Twoim progiem, by spełnić to, co dotąd było snami.
  Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie.
  Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech będzie Wam jak najlepiej!
                                                                                                             życzy Mama do Sześcianu 


  Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
  Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

  1 komentarz:

  1. Pięknie napisane :) O niektórych znaczeniach nawet nie miałam pojęcia! Uwielbiam Święta i ich symbolikę :)

   OdpowiedzUsuń

  Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia