Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kapitalne zagadki dla Bystrzaków

wtorek, 26 lutego 2019


     Długie zimowe wieczory sprawiają, że mamy więcej czasu na domowe rozrywki i wspólne spędzanie czasu. W poszukiwaniu ciekawych i rozwijających  zabaw trafiła do nas seria łamigłówek dla najmłodszych.
     Dzieci chłoną, jak gąbka wszystkie wiadomości i umiejętności, a nasza najważniejszą rolą jest umożliwienie im wszechstronnego rozwoju. Rozwój przedszkolaka związany jest z doskonalenia sprawności percepcyjnych, zdobywania orientacji w czasie i przestrzeni, kształtowania porównywania, szeregowania i klasyfikowania. Dziecko coraz lepiej rozumie związki przyczynowo-skutkowe oraz  znacznie rozwija umiejętności językowe. To czas intensywnych zmian, które mają w znacznym stopniu przygotować przedszkolaka do nowej roli - ucznia szkoły podstawowej.

Wydawca: Kapitan Nauka
 Ilustrator: Kamila Kozłowska
Data wydania: sierpień 2018
Wiek graczy: 6+
Stron: 96

     Kapitalne zagadki dla Bystrzaków to zeszyt z ćwiczeniami dla dzieci od 6 roku życia. Na przeszło 90 stronach znajdziemy mnóstwo zagadek na spostrzegawczość oraz na rozwijanie  umiejętności grafomotoryczne i matematyczne. Każda strona to jedno ćwiczenie z krótkim poleceniem. Zagadki są bardzo różnorodne - liczymy, łączymy w pary i w większe zbiory, wyszukujemy wspólnych cech i różnic. Wszystkie zadania dostosowane są do wieku dzieci i kształtują podstawowe umiejętności oraz wspomagają trening koncentracji i wytrwałości. 

     U nas zadania zostały bardzo dobrze przyjęte, córka chętnie je wykonuje i wraca do książeczki. Wykonując kolejne zadania rodzic może samodzielnie zdiagnozować, które elementy sprawiają dziecku problem i dodatkowo przećwiczyć ten aspekt.  
 
     Książeczki dla małych bystrzaków są kolorowe, ale nie męczą zanadto jaskrawością.  Do współpracy przy tworzeniu grafik zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy. Zabawne ilustracje Kamili Kozłowskiej przyciągną uwagę każdego ciekawego bystrzaka. Również samo wydanie zasługuje na wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Świetna jest ta książeczka. Różnorodne zadanie, dziecko na pewno nie będzie się nudzić. I fajne jest to, że ćwiczą różne umiejętności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co tu dużo mówić- uwielbiam takie książki i często kupuję zwłaszcza mojej sześciolatce:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sam nad tym wszystkim będę się interesował.Moim zdaniem ten wątek jest bardzo ciekawy i na pewno zainteresuje dużo osób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczka - bawi i uczy :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia