Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Teatr. Zadaniariusz - Ricardo Henriques, André Letria

środa, 6 lutego 2019

     Na rynku książek dla dzieci nakładem wydawnictwa Tako ukazał się ilustrowany leksykon dla wszystkich miłośników teatru. Zajrzyjcie razem z nami do środka i dajcie się przenieść na deski teatralnego świata.
Autor: Ricardo Henriques
Ilustracje: André Letria
Wydawnictwo: TAKO
Data wydania: 20.11.2018
Liczba stron: 72
Oprawa: miękka
 Cena: 45,00 zł


     W leksykonie znajdziemy alfabetyczny wykaz ponad 200 pojęć związanym z teatrem. Autorzy bardzo szeroko i dogłębnie potraktowali temat. Związku z czym obok typowych i znanych pojęć, w książce znajdziemy również zaskakujące i bardzo skomplikowane zagadnienia. Od A do Z poznajemy wyrazy zaczerpnięte z różnych języków, tradycji i historii teatru. Ciekawe, momentami zabawne objaśnienia pomagają w odkrywaniu tajemnic teatru. Najważniejsze z nich zostały dodatkowo umieszczone w ramkach, bądź zaznaczone na pomarańczowo. Muszę śmiało powiedzieć, nie jest to tylko pozycja dla młodych czytelników i zapewniam, że i dorośli znajdą w niej mnóstwo interesujących i pobudzających wiedzę informacji.
Teatr to sztuka, która mieści w sobie wiele innych. W teatralnej obsadzie znajdziemy literaturę, taniec, malarstwo, architekturę, fotografię, a nawet i kino. W teatrze jest miejsce na tragedię, komedię, dramat, satyrę, farsę i wiele innych rodzajów i gatunków, które rozpierają scenę do granic.
     Teatr jest drugim po Morzu zadaniariuszem, czyli połączeniem zadań  i abcedariusza, w którym czytelnik otrzymuje nie tylko sporą dawkę informacji, ale również inspirujące pomysły na twórcze zabawy. Skarpetki nie do pary zyskują drugie życie, jako pacynki w domowym teatrze. Stare gazety, balon i mamy idealne materiały do stworzenia balonowych twarzy. W książce znajdziemy podpowiedzi na zajęcia praktyczne w teatralnym temacie oraz mnóstwo poleceń typu - znajdź, wysłuchaj, odwiedź. Wszystkie polecenia przybliżają i pozwalają wczuć się w teatralne życie.
     Polecam leksykon nie tylko rodzicom, może on również doskonale służyć nauczycielom, którzy otrzymają wartościową pomoc w opracowywaniu ciekawych lekcji na temat teatru.
 
     Teatralne ilustracje, kolorystyka utrzymana w jednolitych pomarańczowo- czarna oraz duży format nadają książek niepowtarzalnego charakteru. Jedynie co bym zmieniła, to może okładka. Do takiego zbioru teatralnych ciekawostek idealnym uzupełnieniem byłaby twarda, solidna oprawa. Z drugiej strony nasz zadaniariusz może trafić do plecaka nie obciążając go zanadto i towarzyszyć nam w każdej chwili.

Znacie zadaniariusze?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

  1. Książka super. Na pewno po nią sięgniemy. Super też tematyka i forma bloga. Całkiem w naszym klimacie:). Zapraszam też do siebie : http://skarbzaszkielkiem.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna ciekawa książka, z przyjemnością jeszcze po nią sięgnę. Zapraszam do siebie https://modnenewsy.pl, może coś wpadnie dla Ciebie w oko i tak jak ja u Ciebie zostaniesz na dłużej.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia