Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Współczesna Super Mama - Ty i Ja

poniedziałek, 10 czerwca 2019


     Nie istnieje przepis na idealne rodzicielstwo. Nikt nie rodzi się również z wszystkowiedzącą umiejętnością wychowywania. A jednak wiele z nas podejmuję tę piękną, trudną i zaskakującą drogę. Jakie jesteśmy współczesne Super Mamy?

      Tak jak nie ma jednej drogi prowadzącej przez rodzicielstwo, tak nie ma jednakowej Super Matki. Każda z nas jest inna, każda z nas inaczej spełnia się w swojej roli. Karmimy niemowlaki naturalnie miesiącami lub szybko przechodzimy na pokarm sztuczny. Wracamy do pracy po kilku tygodniach od porodu lub rezygnujemy z kariery zawodowej na rzecz wychowania dzieci. Biegamy za dziećmi z plasterkami i trzymamy za rączkę lub zachęcamy do ekstremalnych zabaw i podejmowanie ryzyka. Ale łączy nas jedno - Super Mamy to kobiety, które czerpią radość z macierzyństwa - z zabaw w piaskownicy, spacerów po kałużach i wspólnego malowania buziek. To kobiety, które w całym tym szale dobrych rad, wytycznych ekspertów potrafi znaleźć swoje miejsce i kierują się instynktem, który najlepiej wskazuje im matczyną drogę. To kobiety, które nie boi się przyznać, że są zmęczone, że mają chwilę słabości i prawo do realizacji swoich marzeń oraz pasji.

Super Mama dla dziecka

     Macierzyństwo ma swoje bliski i cienie, radości i smutki. Są trudy, wyrzeczenia oraz niezapomniane momenty. Mama  to najważniejsza osoba w życiu dziecka, bez względu na to, czy nasza pociecha ma miesiąc, sześć, czy trzynaście lat. Oczywiście jej rola zmienia się wraz ze rozwojem dziecka, jednak jej miłość, opieka i wsparcie procentuje w przyszłości.

Czas

     Twój czas to największe szczęście Twojego dziecka. Możecie wspólnie grać, śpiewać, tańczyć, możecie czytać lub robić babki z pisku. Mogą być to codzienne czynności, wspólne gotowanie, sprzątanie i planowanie kolejnego dnia. Te wspólne chwile uczą, dają poczucie bezpieczeństwa oraz pokazują codzienność w najpiękniejszej formie. To co robicie nie ma najmniejszego znaczenia, najważniejsze, że jesteście razem. Cieszmy się każdym drobiazgiem i ceńmy każdą rodzinną chwilę. Zatrzymujcie te chwile w pamięci, na fotografiach i kartach pamiętnika. Czas biednie nieubłaganie i szybko może okazać się, że nasze dzieci opuszczają już rodzinne gniazdo.

  Wsparcie
     Każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie, jednocześnie każde potrzebuje wsparcia i pozytywnej możliwości rozwoju. To rodzice najintensywniej pokazują dziecku świat i to oni w dużej mierze mają wpływ na kształtowanie osobowości swojego dziecka. Dbajmy o rozwój ich zainteresowań, motywujmy do działań i dopingujmy. Dzieci otoczone ciepłem i akceptacją wyrastają w poczuciu własnej wartości i otwartości na świat.

Bliskość

    Bliskość to czułość, dotyk, ale przede wszystkim zaangażowanie i świadoma obecność rodzica. W takich warunkach dziecko ma szanse na prawidłowy rozwój w poczuci bezpieczeństwa. Reaguj na bieżąco na potrzeby dziecka, ale stawiaj wyraźnie granice i daj miejsce na swobodę. W dzisiejszych pędzących czasach nie możemy towarzyszyć dziecku całą dobę, ale bezwzględnie należy wygospodarować kilka chwil w czasie dnia tylko dla niego. Bez telefonu w ręku, bez tłoczących się planów w głowie, bądźcie tylko dla siebie. Celebrujcie te chwile przytulaniem, dobrym słowem i uśmiechem.   


Super Mama dla siebie

     Jeśli chcesz wychować szczęśliwe dziecko sama musisz być szczęśliwa. Nie jest to proste, ponieważ instynktownie pragniemy jak najlepiej troszczyć się o swoje potomstwo odsuwając często własne potrzeby.

Dbaj o siebie, bo nikt nie nie zrobi tego lepiej

      Bycie mamą nauczyło mnie, że powinnam jak najlepiej dbać o siebie, swoje zdrowie, o kondycję fizyczną i psychiczną. Zacznij od małych rzeczy, nowej szminki, kilku przysiadów porannych, aby wypracować sobie jak najlepsze plan dbania o swoje potrzeby. Zaczynajmy dzień od uśmiechu w lustrze i dobrego słowa wypowiedzianego do siebie.
     Ważne miejsce w naszym życiu powinna zajmować aktywność fizyczna, dzięki której nie tylko utrzymasz swoje ciała w dobrej formie, ale przede wszystkim dostarczysz sobie hormonu szczęścia. Dopamina, bo to właśnie o niej mowa, sprawia, że odczuwamy satysfakcję i może złagodzić dyskomfort psychiczny. Znajdź aktywność, która sprawia Ci przyjemność i wygospodaruj odrobinę czasu na systematyczne ćwiczenia w miłym towarzystwie.
     Regularne badania ginekologiczne, cytologiczne, samokontrola to minimum kobiecej diagnostyki. Tego nie zrobi nikt za nas! Wpiszmy  te punkty do naszego kalendarza, przypominajmy i zachęcajmy przyjaciółki, mamy, siostry do tego samego. Nasze zdrowie i dobre samopoczucie to wspaniały prezent dla nas i naszych dzieci.
Jak dbasz o siebie?
Pamiętaj nic nie musisz, ale wszystko możesz
      Super Matki często swój czas dzieją pomiędzy pracą, domem, wychowaniem swoich pociech, a własnymi pasjami. Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział, że będą prowadziła blog i czerpała tyle radości z tego faktu, to wyśmiałabym ten pomysł. A jednak tak jest! Bardzo amatorski, nieperfekcyjny, ale to kawałek mojego małego świata. W poszukiwaniu odskoczni od codzienności trafiłam do blogowego świata, który odkrywa szerokie możliwości. Macierzyństwo, podobnie jak blogowanie wymusza ode mnie nieustający rozwój, poznawania nowości oraz gotowość do zmiany. Obie te sfery wymagają organizacji, planowania i zamiłowania do aktywności.
     W mojej głowie głębi się jeszcze wiele pomysłów i planów. Czas pokaże, czy uda mi się wszystkie zrealizować, ale na pewno podejmę próbę.
Jakie są Twoje plany?
 

Twoje słabość są Twoją mocą

      Oczywiście każdej Super Mamie zdarzają się trudniejsze chwilę, w który włączają dzieciom bajkę, a sama kładzie się na sofie z kubkiem gorącej czekolady. Świat się nie zawali, gdy od wielkiego święta dzieci nie zjedzą super zdrowego fit jarmużu z domowym makaronem. Gdy podrzucisz dzieciaki babci, a sama wybierzesz się do fryzjera. Jak nie można być perfekcyjnym w każdej dziedzinie, tak samo macierzyństwo wymaga urlopu od arcymistrzostwa. Każdej mamie należą się krótkie chwile nicnierobienia.
Jaki jest Twój sposób na relaks?Super Mama ładuje akumulatory
   
     Bycie matką to praca 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Gotujesz, sprzątasz, pracujesz i tak naprawdę końca często nie widać. Super Mamy muszą wypracować swoje metody szybkiej regeneracji fizycznej i przede wszystkim psychicznej.
    Książka, pyszny deser, ulubiona muzyka dobiegająca z głośnika. Często takie drobne momenty działają oczyszczająco i pozwalają naładować akumulatory do dalszej wytrwałej pracy.
    Oprócz leniuchowania moim największym magazynem energii są wycieczki. Pakowny plecak na milion rzeczy ważnych i najważniejszych, od patyki, muszli, aż po power packa, który zasili telefon w podbramkowej sytuacji. Praktyczność połączona z elegancją sprawiła, że pokochałam ten plecak od pierwszego wejrzenia. Uwielbiam wycieczki piesze, rowerowe i dalsze wycieczki naszym samochodem, gdzie pakujemy praktycznie wszystko. Nie jest zawsze idealnie, często panuje chaos, ale  wspólne odkrywanie i spędzony czas wszystko rekompensuje. Ruszamy przed siebie i ładujemy akumulatory krótką odskocznią od codzienności.

A w samochodzie mogę liczyć na wsparcie ładowarki razy 5 :)

Super Mamo, jaki zbierasz siły i energię do codziennych obowiązków? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. Bardzo wartościowy wpis:) czasem człowiek wśród zgiełku zapomina co najwazniejsze

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie do ideału mam bardzo daleko. No i zaniedbuje się.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każda mama to supermama. Najlepsza dla swojego dziecka. Tylko nie każda chce w to uwierzyć i goni za perfekcjonizmem, zupełnie niepotrzebnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super Mama idzie pobiegać i tym samym ładuje akumulatory;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super Post , Bardzo przyjemnie się go czytało :)
  Dzieci są super !

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie! My Mamy też musimy czasem naładować swoje akumulatory :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do ideału to i mi dużo brakuje, ale staram się być dla mojej dwójki mamą taką najlepszą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie ten blog bardzo się podoba bo po prostu na tym blogu jest wszystko.Jestem też ciekawy ile osób tutaj zaglądnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako współczesna mama używam nowoczesnych gadżetów i jestem zadowolona, ponieważ jest wygodnie i mnie i dziecku. Podobają mi się bardzo jakieś fajne nosidła i aktualnie jakiegoś dla siebie poszukuję. Kilka ciekawych propozycji zauważyłam w ofercie https://ekomaluch.pl/zul_m_Nosidelka_Chusty-do-noszenia-1301.html . Szukam, sprawdzam i jak najbardziej korzystam. Nosidło jest bardzo wygodne, ponieważ zabieram na szybko dziecko i mogę wyjść na zakupy lub po starsze dziecko do przedszkola. Jest bezpiecznie i wygodnie. Sprawdźcie, czy takie rozwiązanie będzie dla Was odpowiednie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Noclegi z wyżywieniem w Karpaczu, patrz - https://www.lesnydwor.karpacz.pl/lesny-dwor/noclegi-z-wyzywieniem
  Czy warto? To ciekawa atrakcja, która robi różnicę?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia