Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Nauka języków obcych na odległość - jak to działa?

środa, 31 lipca 2019

     Internet sprawił, że nauka stała się łatwiejsza niż kiedykolwiek. Sieć kipi od materiałów do uczenia się języków obcych. Jeśli więc chcesz zacząć uczyć się nowego języka obcego lub doszlifować już znany - ciekawą alternatywą jest nauka na odległość. Uwalnia ona z konieczności chodzenia na kurs do szkoły językowej, gwarantując jednocześnie opiekę nauczyciela.

Nauka na odległość, czyli jak?

     Tradycyjne szkoły językowe są często pierwszym pomysłem, jaki przychodzi nam do głowy, gdy rozważamy systematyczną naukę. Rozwiązanie to ma jednak sporo minusów: narzucone godziny lekcji, konieczność dotarcia na zajęcia, dostosowania się do poziomu grupy. Nic więc dziwnego, że nie każdy może znaleźć ofertę dla siebie albo dopasować do swojego trybu dnia.

    Alternatywą są kursy prowadzone na odległość. Ich oferta jest dużo bardziej elastyczna niż propozycje tradycyjnych kursów językowych. Najbardziej znaną szkołą, uczącą w ten sposób jest ESKK (Europejska Szkoła Kształcenia Korespondencyjnego), działająca w Polsce od 1991 roku. Pełną ofertę kursów językowych w tej szkole można znaleźć na stronie: https://eskk.pl/kursy-jezykowe.

     Nauka na odległość jest mniej czasochłonna: odpada konieczność dotarcia do szkoły językowej. Łatwiej też wpasować ją w codzienne obowiązki: uczyć można się i wczesnym rankiem i późnym wieczorem, a nawet w przerwie na lunch.

     Inaczej też wygląda intensywność. Zamiast jednego lub dwóch spotkań po godzinę lub dwie, uczyć się możemy codziennie, ale w mniejszych dawkach. Długość lekcji można elastycznie dopasowywać do swoich potrzeb - jeśli czujemy się zmęczeni, wystarczy zrobić minimum, pozostawiając dodatkowe zadania na moment, gdy będziemy w lepszej formie. Dzięki temu nie tracimy lekcji, jak w tradycyjnej szkole.

     Najlepsze efekty daje codzienna nauka w postaci lekcji o długości jednego kwadransa. W oparciu o taki podział skonstruowane są lekcje w ESKK. Często powtarzanie materiału sprzyja lepszemu utrwaleniu wiedzy.

     Kurs taki pozwala też często na dużo lepsze rezultaty. Wynika to z faktu, że wiele osób uważa, że skoro chodzi na kurs, to znajomość języka będzie im wchodzić sama do głowy. Pojawiają się na lekcjach, ale już nie odrabiają zadań domowych i nie uczą się w tygodniu. Kursy na odległość przeciwdziałają temu zjawisku.

     Ostatnią cechą kursów na odległość jest bogactwo materiałów i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Kursanci ESKK liczyć mogą między innymi na podręcznik i zestaw ćwiczeń, specjalny słownik, nagrania z rozmówkami oraz materiały multimedialne. Szkoła oferuje także specjalne audiobooki, pozwalające ćwiczyć słuchanie ze zrozumieniem. Aby z nich skorzystać nie trzeba zresztą być uczniem - pobrać je mogą wszyscy chętni.
Dla kogo kurs językowy na odległość?

     Kursy na odległość sprawdzą się u niemal każdego, od nastolatka do stulatka. Nie należy natomiast wybierać tej metody nauczania dla dziecka.

Chętnie wybierają je osoby, które:
 • mają daleko do centrum miasta,
 • pracują w systemie zmianowym,
 • mają nieregularne godziny pracy,
 • opiekują się małym dzieckiem albo osobą z niepełnosprawnością,
 • nie przepadają za nauką w grupie,
 • lubią uczyć się samodzielnie.

     Warto jednak pamiętać, że taka nauka wymaga odrobiny samozaparcia i dyscypliny. Niektórym osobom może być trudniej sięgnąć po podręcznik niż udać się na lekcje w szkole. Szkoły, uczące na odległość starają się wspomagać uczniów w wytrwałości. W przypadku ESKK każdy uczeń może liczyć na opiekę nauczyciela, który monitoruje postępy. 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Ja nie mam wcale zdolności językowych :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Języki obce nie są moją mocną stroną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też od jakiegoś czasu poznaję uroki nauki angielskiego online.:) Faktycznie jest to dużo wygodniejsze bo można uczyć się kiedy się chce. Akurat ja korzystam z kursu Berlitz ale też jest świetny i mogę polecić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja pamiętam stare, pierwsze kursy ESKK. Przychodziły pocztą książki, kasety... ech, stare, dobre czasy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No zdecydowanie warto wybierać i zdecydowanie warto korzystać z nowoczesnej nauki i możliwości. Ja uczę się języka angielskiego i chętnie korzystam też z różnego rodzaju szkoleń. Właśnie poszukuję też nowych szkoleń i do końca jeszcze nie wiem, co wybiorę, ale możliwości mam sporo. Po kolei będę sobie wszystko uzupełniała różnymi szkoleniami, aby mieć dużą możliwość awansu w swojej pracy. Bez szkoleń niestety takiej możliwości nie ma. Ale szkolenia są dobre, bo też wielu rzeczy nowych się dowiadujemy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do pracy... jak widzicie kurs na operatora koparko-ładowarki? Czy to - https://www.tarbonus.pl/produkt/kurs-operatorow-klasy-iii-w-specjalnosci-koparkoladowarki-wszystkie-typy/
  aktualnie cieszy się zainteresowaniem, ma większy sens? Jakie są Wasze doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia