Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Koliba na Łapsowej Polanie

sobota, 7 września 2019


Jeśli szukacie pomysłu na krótką, rodzinną wycieczkę w Gorce, to zdecydowanie polecam odwiedzić Łapsową Polanę w Gorcach.

Polana Łapsowa Niżna

     Dość duża polana w Gorcach, na południowych zboczach Bukowiny Obidowskiej.  Do dyspozycji mamy szlak koloru czarnego z Klikuszowej (ok.2h) oraz zielonego z osiedla Robów przez Bukowiną Obidowską (ok.2h). Najdogodniej z dziećmi wybrać się szlakiem niebieskim z parkingu na osiedlu osiedla Marfiana Góra (ok.30 min.). Można tam dojechać z Nowego Targu komunikacją miejską lub samochodem, który można zaparkować na niewielkim parkingu. Szlak prowadzi głownie leśną drogą, momentami nieco zarośniętą ścieżką. Samo wyjście nie jest wymagające, wręcz idealne na niedzielny spacer. Należy jednak pamiętać, że po deszczowej pogodzie szlak będzie błotnisty i pokryty śliskimi kamieniami. W pobliżu szlaku niebieskiego znajduje się również droga rowerowy.

źródło mapa-turystyczna.pl

Koliba na Łapsowej Polanie

     Drewniane schronisko w stylu góralskim położone na wysokości 860 m n.p.m. Przez długi czas koliba nie była dostępna dla turystów, jednak z początkiem maja 2017 roku, otworzyło swoje drzwi dla miłośników gór. Schronisko oferuje noclegi, bufet oraz organizowane są koncerty oraz wydarzenia kulturalno -przyrodnicze. Turyści mogą również bez ograniczenia korzystać z ławeczek i hamaków w pobliżu schroniska. Hamaki to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Idealnie miejsce był się zrelaksować w cieniu drzew i posłuchać śpiewu ptaków. Z polany rozpościera się widoki na Nowy Targ, a przy sprzyjającej pogodzie można podziwiać Tatry i Pieniny Spiskie.
    Koliba na Łapsowej Polanie możne być celem wycieczki lub tylko kolejnym z punktów w dalszej wędrówce do schroniska PTTK na Turbacz lub do schroniska PTTK na Starych Wierchach.     Do koliby zawitaliśmy 26 lipca po krótkiej i przyjemnej wędrówce. Pogoda dopisywała, na szlaku nie było tłumów, podobnie jak w samym schronisku. Panowała przyjemna cisza, która sprzyjała ładowaniu baterii i podglądaniu przyrody.   *koliba - miejsce schronienia w górach, zwłaszcza szałas pasterski


Schroniska na naszej trasie wędrówek:

Schronisko Stare Wierchy

Schronisko górskie na Turbacz

Stanica Wodna PTTK

Schronisko pod Durbaszką

Schronisko "Pod Bereśnikiem"


 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Tej Koliby nie znam, ale polecam Kolibę pod Czarcim w Ustroniu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bym chętnie pochodziła na takie wycieczki, ale nie mam z kim, bo moje chłopaki mają mało zapału do tego typu aktywności ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Widoki cudowne! Chętnie bym się na taką wycieczkę wybrała.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia