Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Ratujmy zwierzęta - wydawnictwo Wilga

środa, 27 listopada 2019Jesienne nowości wydawnictwa Wilga wprawiają nas w prawdziwy zachwyt. Oto kolejna nowość prezentuje się znakomicie już od samej okładki.

     Ratujmy zwierzęta to piękna książka, która zachwyca i jednocześnie zasmuca opisywanymi historiami. Fascynujące zwierzęta często w wyniku bezpośredniej i pośredniej działalności człowieka skazane są na wyginięcie. Jeżeli nie zostaną podjęte stanowcze działania, nasze wnuki będą mogły podziwiać te wyjątkowe gatunki tylko na fotografiach. 

Zanieczyszczenia, zmiany klimatyczne, kłusownictwo, wylesienie, choroby i przyrost naturalny dokonują spustoszenia w świecie naturalnym. Obecnie zagrożonych jest ponad 10 tysięcy gatunków, które znikną z powierzchni Ziemi na zawsze. - fragment wstępu Jess Frend


Autor: Jess French
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 13.11.2019
Liczba stron: 63
Oprawa: miękka
 Cena: 39,99 zł

     Przemierzamy kontynenty i oceany w poszukiwaniu najbardziej zagrożonych zwierząt na naszym globie. Niezależnie od szerokości geograficznej nie jest to trudne. Na jałowej pustyni, w zielonej puszczy, w koronach drzew, w zaroślach i w toni wodnej. Wszędzie tam znajdziemy gatunki objęte statusem zagrożony lub krytycznie zagrożony.

     Autorka z olbrzymiej liczby gatunków zagrożonych, wybrała i opisała 38 niesamowitych zwierząt wymagających ratunku ze strony człowieka. Karczownik ziemnowodny, smukłonosek duży, arirania amazońska, czy słuchatka kalifornijska czarna, to tylko niektóre z zaskakujących zwierząt, które możemy poznać w czasie lektury. Poznajemy ich miejsce występowania, styl życia, ciekawostki, zagrożenia oraz sposoby ochrony. Na kartach książki znajdziemy również bardziej znane gatunki takie, jak niedźwiedź polarny, maskonur zwyczajny, czy diabeł tasmańki.
  Poza fascynującymi faktami autorka wzywa do podjęcia działań na rzecz kruchych ekosystemów oraz daje nadzieję opisując przykłady działań człowieka, które przyczyniły się do ocalenia zagrożonych gatunków.

     Książka Ratujmy zwierzęta jest podwójnie wyjątkowa - porusza istotne problemy wspólniczej Ziemi i jednocześnie pobudza zmysły artystyczne czytelnika. Duży format, twarda oprawa z wytłoczonym tytułem, a w środku przepiękne ilustracje, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Mój dziewięciolatek stwierdził, że uwielbia takie "niejednoznaczne" ilustracje, które im bardziej się przyglądasz, tym bardziej cię wciągają. Oryginalne, artystyczne grafiki przykuwają uwagę czytelnika i jeszcze bardziej zwracają uwagę na niesamowity świat przyrody, za który jesteśmy wszyscy odpowiedzialni. 

 Piękna, pouczająca i wartościowa książka, bez wątpienia jesienny hit naszej biblioteczki. 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Bardzo fajna książeczka, myślę,że dla mojego czterolatka byłaby ww sam raz

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia