Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Bójka na mnożenie Bójka na czytanie

poniedziałek, 25 maja 2020


     Ostatnio nasz czas dzielimy pomiędzy nauką, a zabawą. Jednak najlepsze są chwile, w których łączmy te dwie rzeczy na raz. Wspólne chwile upływają nam wówczas w pozytywnej atmosferze, a moi mali uczniowie nabywają  nową wiedzę i umiejętności. A wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę i zabawę są gry edukacyjne. 

     Dziś chciał Wam pokazać propozycje EDGARD GAMES, które specjalizuje się w ofercie edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydawnictwo jest czołowym producentem książek, audiobooków, publikacji multimedialnych oraz gier, puzzli i zabawek edukacyjnych. W serii edukacyjnej ukazały się w ostatnim czasie dwie nowości - Bójka na czytanie oraz Bójka na mnożenie.

Bójka na czytanie 

 

      Czytanie to jedna z podstawowych umiejętności pozwalająca na wszechstronny rozwój człowieka. Istnieje wiele metod nauki czytania m.in. metoda syntetyczna, analityczna, czy globalnego czytania. Jednak najważniejszy jest efekt oraz fakt, aby dziecko czytało sprawnie i ze zrozumieniem. Jednym nauka czytania przychodzi bardzo naturalnie i szybko, innym nauka zabiera więcej czasów i często wiążę się z nerwami zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Warto wspomagać dzieci w opanowaniu z wykorzystaniem różnych metod i dostępnych środków edukacyjnych.

    

Data wydania: marzec 2020
Wiek: od 6 lat
Liczba graczy: 2-4 osób
Kategoria: edukacyjne
Czas gry: 10-20 min

     Bójka na czytanie to gra dla dzieci wspomagająca naukę czytania. Bazuje na metodzie sylabowania i stopniowanie trudności. Pozwala dzieciom na trening czytania, a dzięki kolorowym kartom oraz formule zabawy proces ten jest niezwykle przyjemny. Do treningu spostrzegawczości możemy zaproponować już młodszym dzieciom, które nie potrafią jeszcze czytać. Z czasem z pewnością zainteresują się również literami i wyrazami.
     Każda rozgrywka polega na odnajdywanie par - takich samych słów, słowa pasującego do obrazka lub dwóch jednakowych obrazków. Gra pozwala na rozegranie trzech wariantów gry na trzech poziomach zaawansowania:

- poziom łatwy (karty żółte) z wyrazami jednosylabowe lub dwusylabowe z sylabami otwartymi;

- poziom średni (karty różowe) z wyrazami dwusylabowymi z sylabą zamkniętą i trzysylabowymi;

- poziom trudny (karty niebieskie) z polskimi znakami diakrytycznymi i głoskami.

     W zestawie znajdziemy również karty z minisłowniczkiem obrazkowym, dzięki którym dziecko w dowolnej chwili będzie mogło powtórzyć słówka i ćwiczyć czytanie. Karty z poziomu trudniejszego uczą również dzieci podstaw ortografii.

 

Bójka na mnożenie

 
     Nie ma chyba nic bardziej nudnego, jak wkuwanie na pamięć tabliczki mnożenie. Z drugiej strony sprawne opanowanie mnożenia jest podstawą dalszej nauki matematyki w szkole. Bez niej nie ma mowy o tabliczce dzielenia, działania pisemnych z mnożeniem i dzieleniem, operacjach na ułamkach i tak mogłabym wymieniać w nieskończoność. Oczywiście można posiłkować się na przykład tabliczką na palcach lub mnożeniem za pomocą kresek, ale tabliczka zapewnia najsprawniejsze obliczenia pamięciowe. Dziecko powinno do klasy 3 szkoły podstawowej opanować tabliczkę mnożenia, to zapewni mu lepszy start w dalszej nauce. Dlatego powinniśmy wykorzystać każdą okazję do treningu tabliczki w życiu codziennym. Możemy mnożyć w czasie spaceru, czy zabaw w domu. Naturalne jest również, że dzieci zapominają tabliczkę mnożenia, na przykład po dłuższej przerwie i tu również warto mieć sposób na szybką i sprawną powtórkę. Najważniejsze, aby wybrać metodę, z którą dziecko będzie dobrze współpracowało i sprawiało mu to przyjemność.  


Data wydania: marzec 2020
Wiek: od 8 lat
Liczba graczy: 2-6 osób
Kategoria: edukacyjne
Czas gry: 10-20 min

     Bójka na mnożenie to gra dla dzieci rozpoczynających naukę tabliczki mnożenia. Gra doskonali również umiejętność mnożenia i pozwala usprawnić proces liczenie. Zestaw składa się z 105 kart do rozgrywki oraz z dodatkowych kart - z całą tabliczką mnożenia, z zasadą mnożenia przez zero oraz karty mnożenia 1 - 10. Dziecko w czasie gry powtarza i zapamiętuje tabliczkę mnożenia. Dodatkowe karty są bardzo pomocne w szybkiej powtórce i utrwaleniu zdobytej wiedzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stopniowanie trudności rozgrywki, dzięki czemu możemy indywidualnie dopasować trudność działań do możliwości dziecka. Karty do gry zostały podzielone według trzech poziomów:

- poziom łatwy (karty żółte) obejmuje mnożenie przez 1,2,3,4,5 oraz 10;

- poziom średni (karty niebieskie) to mnożenie przez 6,7,8 oraz 9

- poziom trudny (karty fioletowe) obejmuje całą tabliczkę mnożenia w zakresie 1-10.     Każdą rozgrywkę warto rozpocząć od ćwiczeń z kartami dodatkowymi ze słowniczkiem obrazkowym lub kartami z tabliczką mnożenia. Takie przygotowanie oraz powtarzanie to wspaniały trening umiejętności, a potem do nauki dochodzi rywalizacja i emocje związane z grą. W ten sposób dziecko niepostrzeżenie doskonali czytanie i tabliczkę mnożenia.
    Bardzo podoba mi się stopniowanie trudności zadań, dzięki czemu możemy indywidualnie dopasować rozgrywkę do możliwości naszego dziecka. Gry rozwijają się wraz ze zdobywaniem umiejętności i pozwala na obserwację postępów. Z drugiej strony przejście na poziom wyższy jest dla dziecka nagrodą i z pewnością pozytywnie mobilizuje do dalszej pracy. Obie gry oprócz trzech poziomów trudności zapewniają trzy warianty rozgrywek, więc każdy może wybrać coś dla siebie.
     Gry Bójka na czytanie oraz Bójka na mnożenie to także bardzo dobre ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości, w efekcie czego dziecko nie tylko wzmacnia swoją wiedzę, ale również rozwija refleks oraz logiczne myślenie.
     Gry mogą nam towarzyszyć w domu podczas rodzinnych rozgrywek, w szkole podczas lekcji lub na przerwach. To idealny wybór dla rodziców, którzy szukają edukacyjnych zabawek, łączących naukę i rozrywkę. Gry mogą być również doskonałym narzędziem w pracy z dziećmi w czasie zajęć dodatkowych i wyrównawczych.
     Kolorowe, atrakcyjnych wizualnie pudełko i zabawne grafiki przypadły do gustu moim małym uczniom. Bardzo chętnie  grają i nie traktując rozgrywki jako naukę, lecz jako dobrą zabawę. W Bójkę na czytanie gram z moją sześciolatką, zaczęłyśmy od najłatwiejszego poziomu, teraz córka doskonale radzi sobie z poziomem niebieskim. Bójka na mnożenie  to gra dla mojego trzecioklasisty, który bardzo lubi matematykę, a gra ma mu pomóc w powtórkach i szlifowaniu tabliczki mnożenia. Jeden minus, na który muszę zwrócić uwagę to grubość kart. Przy częstym graniu, a to u nas jest nieuniknione oraz emocje jakie towarzyszą rozgrywce boję się, że nie wytrzymają za długo. Gdyby były wykonał z grubszego kartonu z pewnością byłabym spokojniejsze.


Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Tabliczka mnożenia szczególnie przypadła mi do gustu :) Rewelacyjne pomysły - nauka przez zabawę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne gry! Dla nas już trochę za proste, ale gdyby córka była młodsza, na pewno trafiłyby do naszego domu:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super połączenie zabawy z nauką :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia