Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat

środa, 6 maja 2020


Książka Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat ukazała się w 11 krajach i jest megabestsellerem w Hiszpanii. Od dziś do kupienia również w Polsce.


     Autor zabiera czytelnika w niesamowitą podróż i odkrywa przed nim tajemnicę życia. Rozdział po rozdziale poznajemy niesamowitą drogę rozwoju życia na Błękitnej Planecie. Naszym przewodnikiem jest Juan Luis Arsuaga, biolog i paleontolog, który zajmuje się badaniem ewolucji oraz historii życia na Ziemi od czterdziestu lat. Światowej klasy naukowiec znany jest z licznych publikacji popularnonaukowy.

Autor:  Arsuaga Juan Luis
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 06.05.2020
Liczba stron: 496
Oprawa: twarda
Cena:  54,99 zł


      Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat to wielka historia życia. Dosłownie, bo zawiera bez mała 500 stron tekstu i oczywiście w przenośni, ponieważ opisuje nasz świat od narodzin, poprzez kolejne etapy rozwój, aby w końcu zapytać, czy człowiek jakiego znamy dziś to dopiero początek na drodze ewolucji. W trakcie symbolicznych 15 dni autor opowiada, jak i dlaczego powstało życie na Ziemi, jak wiele było ważnych oraz krytycznych momentów w jego historii. Książka zawiera mnóstwo fachowej wiedzy i odpowiada na pytania trapiących ludzi od zarania dziejów.
Czy istnieje życie poza Ziemią? 
Dlaczego człowiek pojawił się właśnie na Ziemi? 
Czy miejsce ludzi mogły zająć inne inteligentne istoty?
Autor odpowiada na wiele pytań, ale równie wiele zadaje, składnia do przemyśleń i dalszego poszukiwania.

     W książce nie tylko poruszane są tematy biologiczne, paleontologiczne, ale również filozoficzne, bez których rozmyślania na temat życia byłoby niepełne. Juan Luis Arsuaga odwołuje się do licznych prac i książek naukowych oraz przytacza dokonania najwybitniejszych uczonych. Poznajemy podstawy ewolucjonizmu w dziełach Karola Darwina, podwaliny genetyki w pracach Gregora Mendela oraz wielu współczesnych badaczy oraz filozofów. Książka zawiera nieliczne ryciny, które pozwalają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie. 

      Dla mnie lekturą była miłą podróżą do czasów studiów, wykładów, projektów i dyskusji przyrodniczych. Bardzo interesujące są zagadnienia z tzw. oszust historycznych i sporów naukowych. Świetna książka dla ludzi, których fascynuje otaczający świat i chcą wiedzieć więcej.

     Jeśli szukacie lekkiej pozycji to nie polecam, ilość fachowej wiedzy, faktów i teorii jest ogromna. Jeśli natomiast chcesz wiedzieć, więcej i więcej, a czytając pragniesz zdobywać wiedzę i  poszerzać horyzonty to trafiłeś doskonale. Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat to świetna propozycja dla wszystkich miłośników literatury popularnonaukowej oraz nauk przyrodniczych, jak również dla osób ciekawych świata. W czasie lektury poznasz różne opinie naukowców na temat powstania i ewolucji życia. Jednocześnie autor nie narzuca swojego punktu widzenia, jako jednego, słusznego do przyjęcia, ale pozwala na własne wybory. Teksty skutecznie zmuszają do myślenia nad sensem istnienia życia na Ziemi oraz ewolucji.

Zapraszam również do lektury:


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia