Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kuferek ucznia Adamigo

piątek, 11 września 2020


Zabawa i nauka mogą iść w parze, o ile sięgniemy po odpowiednie akcesoria dydaktyczne. W kolejnym wpisie z serii Nauka łatwiej podpowiem, jak możemy pomóc dziecku w opanowaniu podstawowych umiejętności matematycznych.

      Dziecko poznaję cyfry oraz pierwsze działania matematyczne najczęściej zanim rozpocznie nauka w przedszkolu lub szkole. Matematyka powinna być ważnym elementem domowej edukacji. Zachęcajmy dziecko do liczenia schodów, płytek chodnikowych w czasie spaceru. Odkrywamy kształty, kolory i tworzymy proste zbiory obserwując przyrodę. Pomocne w tym zakresie mogą być również liczmany, patyczki do liczenia oraz innych zabawek edukacyjnych i akcesoriów.

     Dziś pokaże Wam prosty, ale bardzo przydatny zestaw do nauki matematyki ukryty w Kuferku ucznia. Zawartość kuferka sprawia, że nauka staje się atrakcyjną zabawą.

Zawartość kuferka:
 • liczmany,
 • patyczki,
 • banknoty i bilon
 • zegar            Liczmany to prosta, ale bardzo funkcjonalna pomoc dydaktyczną do nauki liczb. Zestaw kolorowych tabliczek pomaga w przyswojeniu liczb z przedziału od 0 do 20. Świetnie nadają się do nauki i zabaw z matematyką. Możemy je włączyć również w zajęcia ruchowe - rodzic/nauczyciel pokazuje liczmany, a dziecko głośno liczy podskakując, robiąc przysiady lub podnosząc ręce. W zestawie znajdziecie również tabliczki ze znakami porównywania liczb oraz wszystkich podstawowych działań - dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Dzięki czemu w łatwy sposób możemy wprowadzać dzieci w świat działań matematycznych. Jednocześnie liczmany mogą posłużyć do powtórek tabliczki mnożenia i dzielenia starszym dzieciom. Liczmany w Kuferku ucznia są bardzo estetycznie wykonanie i z pewnością długo nam posłuży.
     Patyczki do liczenia to niezwykle prosta, intuicyjna i przydatna zabawka do nauki matematyki i nie tylko. Pozwalają na układanie sekwencji, tworzenie zbiorów, mozaika, kategoryzowanie za względem koloru, poznawanie figur i oczywiście pomagają w nauce liczenia. Warto również pamiętać, że zabawy z patyczkami doskonale wspomagające rozwój motoryki małej. 
     Umiejętność prawidłowego wyznaczanie czasu to nie lada wyzwanie dla dzieci. Godziny, minuty, czas to pojęcia abstrakcyjne, które wymagają właściwej wizualizacji i licznych praktycznych ćwiczeń. Zegar TikTak do nauki czasu z Kuferka ucznia znakomicie się do tego nadaje. Zegar ma 2 ruchome wskazówki, dzięki którym można wielokrotnie ustawiać i odczytywać zadany czas. Tarcza zegara jest bardzo czytelna, ma zaznaczone i podpisane godziny oraz minuty. Zegar w łatwy sposób pozwala na przeprowadzenie ćwiczeń w zakresie odczytywania godzin, minut i upływającego czasu.      Ostatnim elementem Kuferku ucznia jest zestaw banknotów i żetonów do nauki obliczeń pieniężnych. Tego typu obliczenia są niezwykle ważne z punktu praktycznego. W domu możemy bawić się w sklep, pocztę lub bank. Dzieci mogą stworzyć cennik usług w salonie kosmetycznym dla mamy - zabawa, nauka oraz relaks gwarantowany. Zestaw banknotów i bilonu doskonale się do nadają do wielu edukacyjnych zabaw. Takie proste, a zarazem życiowe zabawy są niezmiernie ważne w prawidłowym rozwoju dziecka.
 

     Kuferek ucznia idealnie nadaje się zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i pierwszoklasistów. W przystępny sposób zachęci dziecko do nauki i ułatwi opanowanie podstawowych umiejętności matematycznych. Wszystko elementy mogą być przechowywane w wygodnym i kolorowym kuferek. Nie ma więc mowy o bałaganie. Dodatkowo każde dziecko może podpisać swój kuferek, w wyznaczonym do tego miejscu.
     Kuferek świetnie sprawdzi się jako prezent na rozpoczęcie nauki lub przy pasowaniu na ucznia i przedszkolaka.


Czy Wasze dzieci korzystają z podobnych pomocy?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Wspaniały zestaw. Co prawda, mój starszy syn jest jeszcze przedszkolakiem, ale na zapas mogę mu taką teczkę kupić. 😊 Bwdzie w sam raz do nauki poprzez zabawę

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne są teraz te zestawy do nauki :) kolorowe, uczące super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama miałam podobne lizaki i patyczki i super mi się z tego uczyło!

  OdpowiedzUsuń
 4. nauka i zabawa to najlepsze połączenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że jak ja byłam dzieckiem nie było takich cudeniek :) Taki zestaw to świetny pomysł na połączenie zabawy z nauką.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia