Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Ekobohater - zbierz i posegreguj śmieci!

czwartek, 22 kwietnia 2021

Dzisiaj Światowy Dzień Ziemi, czyli doskonała okazja by przypomnieć, że musimy dbać o naszą planetę. Warto wybrać się na spacer, uporządkować swoją przestrzeń, poczytać przyrodnicze książki i zagrać w gry edukacyjne.

 Tytuł: Ekobohater - zbierz i posegreguj śmieci! 
Wydawca: Adamigo
Wiek graczy: 3+
Czas gry: 15- 30 min
Ilość graczy: 2-4 osób


     EKOBOHATER to gra, która zapewni całej rodzinie świetną zabawę i zachęci do dbania o środowisko. Zadaniem każdego z graczy jest posprzątanie swojej okolicy. W tym celu wędrujemy po planszy i zbieramy rozrzucone śmieci np.: puszki, stare gazety, butelki, plastikowe opakowania, a następnie segregujemy je do 4 kolorowych kontenerów.  
 
Zawartość pudełka:

  • 4 pionki i kostka,
  • dwustronna plansza,
  • 24 żetony,
  • kontenery do segregacji,
  • instrukcja.

 

Kochane dzieci zbieramy śmieci ...

      Przed przystąpieniem do rozgrywki wszystkie żetony przedstawiające śmieci gracze układają losowo na planszy. Pamiętając, że na jednym polu może leżeć tylko jeden żeton. Grę zaczyna osoba, która ostatnio wyrzucała śmieci. Pierwszy gracz zaczyna od pola START,  rzuca kostką i przesuwa swój pionek o tyle pól, ile wskaże kostka. Gracze mogą poruszać się w dowolnym kierunku, ale nie mogą podczas jednej kolejki przechodzić przez to samo pole dwa razy. Jeżeli na polu, na którym zatrzyma się gracz leży żeton, może go podnieść z planszy i ustawić przed sobą. 

     Jeżeli w grze biorą udział 4 osoby należny zebrać 6 żetonów. Jeśli mniej niż 4 osoby to każdy musi uzbierać 8 żetonów (gdy grają 3 osoby) lub 12 żetonów (gdy grają 2 osoby). Gracze nie mogą zebrać więcej niż ustaloną liczbę żetonów.

Kochane dzieci segregujemy śmieci ...

      Kiedy gracz zbierze odpowiednia ilość żetonów z planszy, musi udać się do pola SEGREGACJA ŚMIECI. Tam może pozbyć się śmieci wrzucając je do odpowiedniego kosza. Podczas kolejki gracz rzuca kostką i w zależności od liczby oczek na kostce wykonuje odpowiednia segregacje swoich śmieci. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prawidłowo wrzuci wszystkie swoje żetony do kontenerów.

 Pełna INSTRUKCJA


      Na koniec kilka słów o wydaniu - dobrej jakości wykonanie planszy, żetonów oraz pudełka zapewnia dużo udanych rozgrywek. Natomiast proste ilustracje sprawiają, że gra będzie czytelna również dla najmłodszych graczy. Świetny pomysł z miłymi dla oka pojemnikami na śmieci z pewnością zachęcą każdego do gry oraz do segregowania na codzień. Na pochwałę zasługuje również wykorzystanie drugiej strony planszy, gdzie znajdziemy wszelkie informacje na temat zasad segregowania śmieci.

     EKOBOHATER zbierz i posegreguj śmieci to prosta, szybka gra planszowa z walorami edukacyjnymi dla młodszych graczy. W łatwy sposób nauczy zasad segregowania śmieci, rozwija świadomość ekologiczną i ćwiczy myślenie strategiczne. Wrzucanie śmieci do małych okienek to świetne ćwiczenie manualne dla małych rączek. Gra sprawdzi się w edukacji domowe oraz w czasie nauki w przedszkolu i szkole. Gra może być wykorzystywana do różnych zabaw edukacyjnych. Polecamy!


Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia