Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Z cyklu Młodzi Przyrodnicy - Ślady zwierząt i Pod wodą

poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Młodzi przyrodnicy to seria przyrodnicza poruszająca różnorodne tematy z życia flory i fauny. W marcu pojawiły się dwa nowe tomy - Pod wodą oraz Ślady zwierząt.
     
     Książeczki przybliżają dzieciom świat przyrody oraz przedstawiają fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Mali czytelnicy poznają przyrodę w towarzystwie różnych gatunków zwierząt. Teksty w książeczkach zostało napisana prostym i zrozumiałym językiem, choć nie brakuje również fachowych biologicznych określeń. Dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem treści, a jednocześnie wzbogacą swój język nowymi terminami. Ciekawym informacjom towarzyszą piękne ilustracje, które nie tylko zachwycają, ale sprawiają, że omawiane treści są jeszcze bliższe. Zastosowanie natomiast większej czcionki oraz nie wielkiej ilości tekstu na stronach sprawia, że Młodzi przyrodnicy to seria idealna do pierwszego czytania.


Tytuł: Pod wodą
Tekst: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 10.03.2021
Liczba stron: 47
Oprawa: miękka ze skrzydełkami


      W tomiku Pod wodą czytelnicy poznają tajniki podwodnego życia za sprawą sympatycznych młodych bobrów - Borka i Berki. Ciekawskie rodzeństwo przemierza rzekę i jezioro. Podglądają życie wodnego pająka oraz fascynujące zwyczaje cierników. Poznają pospolite gatunki ryb, gadów, ptaków i ssaków. Obserwują rozwój płazów i linienie raka, aż same bobry ruszają w świat by założyć własne rodziny.
 
Tytuł: Ślady zwierząt
Tekst: Patrycja Zarawska
Ilustracje: Piotr Brydak
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 10.03.2021
Liczba stron: 47

      W książeczce Ślady zwierząt poznajemy przygód wiewiórki Skwirki, która wędrując po lesie i łące odkrywa ślady zwierzęta. W ciągu czterech por roku podgląda zmieniającą się przyrodę oraz zachowania zwierząt. Na wiosnę obserwuje rodzinę dzików i ucieka przed kuną. Latem pokazuje młodym wiewiórkom sad, a jesienią zbiera zapasy na zimę, gdy na śniegu można zobaczyć wiele tropów. Każda pora roku jest pełna śladów i tropów rozmaitych zwierząt. Książka w prosty sposób podpowiada jak poznawać przyrodę i jakie pozostawiają po sobie ślady najpospolitsze zwierzęta.
 
W serii ukazały się również: Czytaj więcej na naszym blogu: Po którą sięgniesz jako pierwszą?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Przepiękne książki. Mamy je i bardzo nam się podobają:) W ogóle cała seria jest wspaniała:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie wydane książki :-) Ilustracje cudowne, a tekst duży i wyraźny.
    Dziękuję za polecenie, chętnie je przeczytamy :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia