Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Młodzi przyrodnicy. W stawie

poniedziałek, 16 marca 2020

W stawie

     Wraz z nadejściem wiosny w naszym domu pojawiają się książki przyrodnicze. Natura budzi się do życia, podobnie jak nasza chęć na odkrywanie jej tajemnic.

     Młodzi przyrodnicy to seria książeczek dla najmłodszych, z mnóstwem pięknych ilustracji i ciekawych opisów przyrody do samodzielnego czytania. Obecnie w serii ukazało się 8 tytułów.  Książeczki z pewnością przypadną do gustu dzieciom, które uwielbiają zgłębiać tajniki flory i fauny.
     Seria skierowana jest do dzieci w wieku 6+, ale uważam, że spodoba się również młodszym czytelnikom. Niewielkie książeczki (rozmiar około A5)  można w łatwy sposób zabrać ze sobą i mogą one nam towarzyszyć w czasie spaceru lub podróży.

Tytuł: Młodzi przyrodnicy. W stawie
Tekst: Emily Bone
Ilustracje: Lucye Rioland
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 11.03.2020
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 14,99 zł


     Najnowsza propozycja zaprasza małego przyrodnika do poznania zwierząt i roślin związanych ze stawem. Poznajemy bezkręgowce - pająka topika, owady i ślimaki wodne oraz kręgowce - płazy, gady, ptaki i ssaki związane ze środowiskiem wodnym. Autorka przybliża również czytelnikom roślinność stawów.
     Książkę W stawie wypełniają piękne, realistyczne ilustracje oraz łatwe teksty przeznaczone do samodzielnego czytania. Duża, przejrzysta czcionka, krótkie zdania oraz mnóstwo ciekawostek skutecznie zachęca do czytania. Tekstu jest niewiele, ale moim zdaniem to idealna ilość by nie znużyć początkującego czytelnika. 
    W tekście znajdziemy również fachowe pojęcia i nazewnictwo. Mimo, że wyrazy mogą wydawać trudne dla najmłodszych, to jestem zdania, że warto oswajać dzieci z biologicznymi pojęciami od najmłodszych lat. Dzieci chłoną bezwiednie wiedzę i warto podsuwać im różnorodne pozycje, które pobudzają, rozwijają oraz pozytywnie procentują w dalszej edukacji.

W stawie

      Nasze pierwsze spotkanie z serią Młodzi przyrodnicy uważam za bardzo udane. Książeczka jest bardzo przyjazna, kolorowa, wywołuje pozytywne emocje i spore zainteresowanie. Córka chętnie podjęła samodzielne czytanie i zadawała wiele pytań. W planach mamy również wizytę nad stawem i poszukiwanie roślin i zwierząt opisywanych w książce.

W serii ukazały się również:

Którą wybieracie dla siebie?  


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Mamy tę część, jak i inne z tej serii. To wspaniałe i bardzo mądre książeczki. Wiele uczą, pięknie obrazują przyrodę. Musze kupić mojemu przedszkolakowi brakujące tytuły.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś w sam raz dla miłośników przyrody! Chyba musimy skompletować całą serię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna seria dla każdego miłośnika przyrody.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia