Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Układam i poznaję - Emocje i Zawody

poniedziałek, 14 czerwca 2021

     Puzzle i układanki to zabawki, których nie powinno zabraknąć w każdym pokoiku dziecięcym. Powinny być zawsze w zasięgu oczek i małych rączek. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość i ciekawość poznawczą. Doskonale ćwiczą sprawność manualną oraz koncentrację, ale również skutecznie pozwalają się wyciszyć. Puzzle i układanki to również bardzo ważne narzędzie diagnostyczne.

     Dziś przychodzę z nowościami z serii edukacyjnej Układam i poznaję od Kapitan nauka. Seria skierowana jest do najmłodszych w wieku 2-4 lata i właśnie wzbogaciła się o 2 nowe tytuły: Zawody oraz Emocje.

     W każdym zestawie znajdziemy 21 puzzli do ułożenia siedmiu trójelementowych historyjek. Proste scenki prezentują sytuacje, z którymi często mierzą się przedszkolaki i idealne nadają się do rozmów o otaczającym je światem. Puzzle sprawdzą się w domu, edukacji w przedszkolu lub na zajęciach terapeutycznych.

     Szczegółowe i barwne ilustracje przykuwają uwagę najmłodszych i zachęcają najmłodszych do zabawy. Istotnym atut, który również jest wart podkreślenia to bardzo solidne wykonanie układanek. Puzzle wykonane są z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość podczas wielokrotnego układania.
 

Emocje. Układam i poznaję

     
     Układanka może być pomocna dla dzieci w nauce rozpoznawania i nazywania emocji. Puzzle należy ułożyć w logiczną całość, która opowiada pewne historie - radosne lub smutne. Scenki przedstawione na puzzlach bliskie są dzieciom. Wesoła zabawa, strach przed pająkiem czy smutek z powodu rozstania z bliską osobą to tylko niektóre z przedstawionych emocji. Wspólną zabawę można połączyć z rozmową o przedstawionych sytuacjach oraz poszukiwaniu strategii radzenia sobie z uczuciami.Zawody. Układam i poznaję


      Elementy pozwolą ułożyć siedem scenek związanych m.in. z pracą fryzjera, lekarki, strażaka, policjantki czy ogrodnika. Układanie puzzli zwrócić uwagę najmłodszych na charakterystyczne elementy stroju i miejsce pracy. Dziecko może także poznać atrybuty związane z poszczególnymi zawodami, takie jak: nożyczki, gwizdek, lizak, hełm ochronny i drabina. Podczas zabawy najmłodsi mogą opowiadać o poznanych zawodach i umiejętnościach ich przedstawicieli. To dobra okazja do dyskusji z dzieckiem o tym, kim chciałoby zostać w przyszłości. Przy okazji zabawy rozwija wiedzę o świecie, doskonali umiejętność myślenia logicznego i opowiadania o relacjach społecznych.

 Jakie puzzle najchętniej układa Twoje dziecko?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Tego typu puzzle super sprawdzają się przy młodszych dzieciach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Maluszków pewnie się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Produkty Kapitana Nauki nigdy nie zawodzą. Maluchy dobrze się przy nich bawią, a przy tym uczą:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy rodzice, którzy w ten sposób pomagają swoim pociechom się rozwijać emocjonalnie moim zdaniem zasługują na mega pochwałę. Bardzo fajne puzzle w tym artykule.
  ----
  https://dywanywitek.pl/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia