Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Matylda i Perła.Tom 9. Akademia Jednorożców

poniedziałek, 15 listopada 2021


Dziś przychodzę do Was z 9 tomem serii Julie Sykes o przygodach, przyjaźni i magii. Książki skierowane są do czytelników w wieku od 6 lat i zapraszają najmłodszych do świata książek.   

     Akademia Jednorożców to magiczna szkoła z internatem, w której uczniowie połączeni są w pary z niesamowitymi jednorożcami. Każdy z jednorożców posiada niesamowitą moc - latania, wiatru, czy tworzenia śnieżnych tornad. Wszystkie jednorożce w czasie pobytu w Akademii powinny odkryć swoją moc i nawiązać więź że swoim jeźdźcem. Kiedy taka więź powstanie, kosmyki jeźdźca zmienia kolor ten sam co grzywa rumaka.


Tytuł: Matylda i Perła
Autor: Julie Sykes
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 29.09.2021
Liczba stron: 112
Oprawa: miękka 
Wiek: 6-8 lat


     W najnowszej części Matylda i Perła poznajemy kolejną parę niezwykłych przyjaciół. Matylda i Perła spędzają cudowny czas w Akademii Jednorożców. Przyjaźnią się od pierwszego dnia szkoły i z niecierpliwością czekały na ujawnienie się mocy Perły. Obie mają dużą wyobraźnię i są świetne w opowiadaniu historii. Matylda jest trochę zapominalska i roztrzepana przez co obawia się, że ma zły wpływ na pięknego jednorożcami. Biała sierść Perły z kolorowymi wzorkami, różowo-żółta grzywa i ciemne oczy sprawiały, że rumak wygląda perfekcyjnie. 

     Podczas biwaku w lesie Matylda wraz z Perłą i swymi przyjaciółmi odkrywają, że z najstarszego drzewa na wyspie ucieka magia. Serdeczne Drzewo pokryte było kosmatą pleśnią, a liście w kształcie serca przybrały brązowy kolor. Wiele z nich już Zwiędły i opadło na ziemię. Magiczne drzewo umierało.

Czy Perła odkryje swoją moc?
Czy uda się uratować Serdeczne Drzewo?

Odwiedź Akademię Jednorożców i daj się porwać niesamowitej przygodzie!


     Matylda i Perła to kolejny tom pełnej przygód i niezwykłych przyjaźni. Opowiada również o zabawie fair i trzymaniu się ustalonych zasad. Historia jest pełna zwrotów akcji i oczywiście magicznych stworzeń oraz zjawisk.

    Dotąd wydano 9 opowiadanie z serii Akademia Jednorożców. Każda część można czytać oddzielnie, ponieważ opowiada historię innej dziewczynki i jej magicznego rumaka. Książki napisane zostały prostym językiem, zawiera również krótkie rozdziały i wiele ilustracji, dzięki czemu seria jest odpowiednia dla początkującego czytelnika. Książki dzięki poręcznemu formatowi zmieszczą się w plecaku, a nawet torebce i mogą nam towarzyszyć w każdej wolnej chwili. Cała seria została ładnie wydana i będzie doskonale prezentować się na półce w domowej biblioteczce.


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia