Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kot Marian i odwiedzacze - Krzysztof Zapotoczny

niedziela, 27 listopada 2022Mówi się, że koty chadzają własnymi drogami, zainteresowane sobą, a czasem mamy wrażenie, że zachowują się wyjątkowo tajemniczo. Może jest coś na rzeczy. 

 

Autor: Krzysztof Zapotoczny
Wydawnictwo: Dwukropek
Data premiery: 28.09.2022
Ilość stron: 464
 
 
     Baltazar Synal to na pierwszy rzut oka zwykły dwunastolatek mieszkający z rodziną na wrocławskim osiedlu Borek. Jego dni wypełnia szkoła, niekoniecznie mili koledzy oraz leniwy kot Łatek. Życie chłopca zmienia się jednak o 180 stopni, gdy okazuje się, że jego własny kot potrafi mówić i należy do elitarnej grupy zajmującej się ochroną ludzi przed potworami z innych wymiarów. Łatek, a właściwie Mahr-Yan, w skrócie Marian, bo tak sam każe się nazywać nie należy do potulnych kotków. Mimo, że czarny kot wygląda uroczo z białymi skarpetkami, białą plamą na piersi i brodzie często bywa arogancki, przebiegły i złośliwy. Nie można mu jednak odmówić wysokiej inteligencji i dużych dokonań w walce z potworami. Zmory, które krążą między światami lubią nękać ludzi, męczyć ich we śnie i żłopać krew, a zadaniem odwiedzaczy jest odprawianie potworów do ich światów. Koty Marian pokazuje Baltazarowi, że można podróżować między światami oraz posiadać niezwykłe zdolności. Chłopiec odkrywa w sobie potężne moce, które musi nauczyć się kontrolować. Tak zaczyna się porywająca i momentami niebezpieczna przygoda nie z tego świata, gdzie zmory i zombie czekają na spotkanie z Tobą.     Trzeba przyznać książka Kot Mariana i odwiedzacze to szalona, pełna sarkastycznego humoru podróż między światami pełnymi przerażających potworów. Mimo sporych rozmiarów, jak na książkę dla dzieci od 9+ to czyta się ją wspaniałe z olbrzymim zainteresowaniem. Autor świetnie połączy fantasyczną opowieść z dzisiejszym światem nastolatków. W naszym domu dwunastolatek potrzebował zaledwie weekendu, by poznać świat odwiedzaczy. Dodatkowo książkę wybrał książkę, jako lekturę dodatkowa na język polski. 
     W opowieści Krzysztofa Zapotocznego nie brakuje błyskotliwych dialogów, czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Autor wykreowała fantastycznych bohaterów, których nie sposób nie lubić. Złośliwy Marian i jego teksty na długo pozostają w pamięci czytelnika. Opowieść to jednak nie tylko wizyty w odmiennych wymiarach i krwożercze zmory, ale również historia o poszukiwaniu akceptacji rówieśniczej, poświęceniu dla innych i wiary w siebie. 
 
     Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój kot miota się po mieszkaniu, to prawdopodobnie odprawia zbłąkaną zmorę do jej wymiaru. Wszystko jest możliwe. Koniecznie poznaj przygody Baltazara i jego kota Mahr-Yan, a inaczej spojrzysz na futrzaki w pobliżu. 

 
Kto wyrusza w epickiej przygodę fantasy z Marianem?  

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Książka wydaje się naprawdę ciekawa, ale my z jej lekturą musimy jeszcze poczekać ;) Zapisuję sobie na listę MUST READ, kiedy mój synek podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda to nie tematyka dla mnie, ale książka wydaje się ciekawą propozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki wydawane przez Dwukropek to gwarancja jakości. Wszystkie ich historie są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 4. czytam wszystko co związane jest z kotami:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niespecjalnie lubię książki, w których zwierzęta mają ludzkie cechy lub są superbohaterami, ale jestem przekonana,że wiele dzieciaków chętnie sięgnie po tą pozycję. Aneta S.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia