Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Zanim pojawiły się dinozaury - Krzysztof Poznański

czwartek, 10 sierpnia 2023

 

Chyba nie ma dziecka, które nie przeżyło fascynacji światem dinozaurów. Na ich temat możemy znaleźć wiele książek, filmów i bajek. Co jednak z organizmami, które żyły wczesniej przed epoką dominacji wielkich gadów? O nich mówi się nieco mniej. 

    Seria Niesamowite dzieje Ziemi autorstwa Krzysztofa Poznańskiego, to fenomenalna podróż w czasie, podczas której cofamy się miliony lat. Pierwsza część opisywała niesamowity majestatycznych  dinozaurów i ssaków. Najnowszy tom to swoisty prolog i uzupełnianie Dinozaurów i wielkich ssaków. Oczywiście obie książki można czytać niezależnie, choć dwutomowa seria na półce prezentuje się znakomicie. 

Autor: Krzysztof Poznański
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 09.08.2023
Liczba stron: 320
Wiek: 9 - 99 lat


     Na kolejnych stronach książki Zanim pojawiły się dinozaury poznajemy początki naszej planety oraz odkrywamy tajemnice powstania życia na Ziemi.  Przeżyjemy niesamowite ziemskie zdarzenia - wielkie planetarne kolizje, wymieranie, zlodowacenia i zaskakujące ścieżki ewolucyjne. Przeniesiemy się do prekambru i paleozoiku, aby zobaczyć, że stworzenia tam żyjące są równie ciekawe (a może nawet bardziej) jak dinozaury. Trylobity, minogi, radiodonty, czy skrzypłocze to tylko niektórzy bohaterowie tej niesamowitej publikacji. W ostatnim rozdziale autor przeanalizował również zagrożenia oraz wizje przyszłości naszej planety. 

    W książce odkryjemy mnóstwo faktów, ciekawostek z pogranicza geologii, paleontologii, fizyki i biologii. Dzięki czemu możemy dogłębnie poznać procesy zachodzące w czasie formowania się planety i rozwoju życia. Teksty są rzeczowe, oparte na najnowszej wiedzy naukowe, a całość uzupełniają grafiki, schematy i zdjęcia, które jeszcze lepiej pozwalają zrozumieć przedstawione teorie  pozwalają przenieść się w czasie. Książka potrafi przykuć uwagę i zachęcić do lektury oraz poszukiwania wiedzy. 

Poznajmy historię życia na Ziemi! Polecamy! 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia