Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Zanim pojawiły się dinozaury - Krzysztof Poznański

czwartek, 10 sierpnia 2023

 

Chyba nie ma dziecka, które nie przeżyło fascynacji światem dinozaurów. Na ich temat możemy znaleźć wiele książek, filmów i bajek. Co jednak z organizmami, które żyły wczesniej przed epoką dominacji wielkich gadów? O nich mówi się nieco mniej. 

    Seria Niesamowite dzieje Ziemi autorstwa Krzysztofa Poznańskiego, to fenomenalna podróż w czasie, podczas której cofamy się miliony lat. Pierwsza część opisywała niesamowity majestatycznych  dinozaurów i ssaków. Najnowszy tom to swoisty prolog i uzupełnianie Dinozaurów i wielkich ssaków. Oczywiście obie książki można czytać niezależnie, choć dwutomowa seria na półce prezentuje się znakomicie. 

Autor: Krzysztof Poznański
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 09.08.2023
Liczba stron: 320
Wiek: 9 - 99 lat


     Na kolejnych stronach książki Zanim pojawiły się dinozaury poznajemy początki naszej planety oraz odkrywamy tajemnice powstania życia na Ziemi.  Przeżyjemy niesamowite ziemskie zdarzenia - wielkie planetarne kolizje, wymieranie, zlodowacenia i zaskakujące ścieżki ewolucyjne. Przeniesiemy się do prekambru i paleozoiku, aby zobaczyć, że stworzenia tam żyjące są równie ciekawe (a może nawet bardziej) jak dinozaury. Trylobity, minogi, radiodonty, czy skrzypłocze to tylko niektórzy bohaterowie tej niesamowitej publikacji. W ostatnim rozdziale autor przeanalizował również zagrożenia oraz wizje przyszłości naszej planety. 

    W książce odkryjemy mnóstwo faktów, ciekawostek z pogranicza geologii, paleontologii, fizyki i biologii. Dzięki czemu możemy dogłębnie poznać procesy zachodzące w czasie formowania się planety i rozwoju życia. Teksty są rzeczowe, oparte na najnowszej wiedzy naukowe, a całość uzupełniają grafiki, schematy i zdjęcia, które jeszcze lepiej pozwalają zrozumieć przedstawione teorie  pozwalają przenieść się w czasie. Książka potrafi przykuć uwagę i zachęcić do lektury oraz poszukiwania wiedzy. 

Poznajmy historię życia na Ziemi! Polecamy! 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Sama chętnie przeczytałabym tę książkę, fascynują mnie takie zagadnienia 🙂 Widzę też, że jest bardzo ładnie wydana. Asia z Pisane z uśmiechem

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia