Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Gra dobble - Rebel

piątek, 20 października 2023

Jeśli jeszcze nie znasz gry Dobble, to już najwyższa pora to zmienić. Jedni ją kochają, inni przechodzą obojętniej, ale nie znam osoby, która z przyjemnością nie zgrałaby choć jednej partyjki. A na jednej na pewno się nie kończy.

Tytuł: Dobble
Wydawca: Rebel
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-8 osób

      Dobble zdobyło olbrzymia popularność wśród graczy, dzięki niesamowicie prostym zasadą, które można przedstawić i zrozumieć w jedną chwilę. Wystarczy znaleźć na nich wspólny symbol, nazwać go i albo szybko się pozbyć kart, albo zebrać ich jak najwięcej. Wydaje się proste, ale pary nie są tak oczywiste: obrazki na kartach są różnej wielkości, odwrócone, a przede wszystkim otoczone zupełnie innymi grafikami, co potrafi zmylić nawet najbardziej wprawionych graczy. Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, w czasie partyjki dużo się dzieje. Gra doskonale rozwija koncentracje, spostrzegawczość oraz refleks.

Zawartość zestawu:

55 kart
instrukcja

     Gra karciana Dobble mimo kompaktowych rozmiarów zapewnia niekończącą się zabawę, dzięki kilku wariantów rozgrywki: 

  • Wieża - każdy z graczy otrzymuje po jednej karcie startowej, reszta kart leży zaś odkryta na środku stołu. Gracze porównują rysunki z wierzchu stosu oraz własnej karty. Gracz, który pierwszy odkryje parę, zabiera kartę ze stosu. Wygra ten, kto będzie miał ich najwięcej.
  • Studnia - na środku stołu leży jedna karta, a każdy z graczy posiada swój własną talie kart. Gracze muszą jak najszybciej odnalezienie par kart i pozbycie się wszystkich posiadanych kart.
  • Parzy! - każdy z graczy otrzymuje po jednej karcie, którą odkłada po usłyszeniu sygnału. Gracze porównują następnie karty, a ten, kto znajdzie identyczny symbol u siebie oraz przeciwnika oddaje mu wszystkie pozostałe karty. Rozgrywka trwa co najmniej 5 rund, celem jest zdobycie jak najmniejszej ilości punktów karnych.
  • Zatruty podarunek - każdy gracz otrzymuje jedna zakrytą kartę, a z pozostałych kart formujemy odkryty stos na środku stołu. Gracze odkryją swoje karty i starają się znaleźć symbol na karcie przeciwnika. Celem jest powiększanie stosów kart przeciwników, osoba z najmniejszym stosem wygrywa.
  • Trojaczki - 9 kary układamy odkryte na stole, a pozostałe tworzą zakryty stos. Gracze szukają wspólnego symbolu na trójce odkrytych kartach, które następnie są zabierane, a wolne miejsce uzupełniane ze stosu. Wygrywa osoba z największą ilością kart.
      
     Gra Dobble nadaje się zarówno do zabawy z dziećmi, jak i na imprezy dorosłych. Kolorowe karty zamknięte są w solidnej, metalowej puszce, dzięki czemu łatwo zabrać Dobble ze sobą i grać absolutnie wszędzie. Okrągłe, solidne karty są bardzo wygodne podczas zabawy, nawet dla młodszych dzieci. Gra jest uniwersalna i będzie towarzyszyła ma przez wiele lat, dorastając razem z naszymi dziećmi. Dobble to idealny pomysł na prezent niezależnie od okazji - urodziny, mikołajki, prezent świąteczny, zawsze będzie to strzał w dziesiątkę.

       Gra Dobble zdobyła popularność na całym świecie i zagorzałych graczy w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Z tego powodu na rynku ukazały się również tematyczne warianty gry. Możemy zagrać w  Dobble  Harry Potter, Dobble Star Wars: Mandalorian, i Dobble Friends. Dla najmłodszych przeznaczone są również Dobble: Psi Patrol, Dobble Kicia Kocia, Dobble Disney Princess, czy Dobble Kraina Lodu II.

Z grą Dobble każdy znajdzie coś dla siebie!


 Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia