Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Tosia w tarapatach - Piotr Maj

czwartek, 19 października 2023

Nie ma chyba nic lepszego jak ciepły kocyk, książka w ręku w długi jesienny wieczór. A może jednak? Co powiecie na audiobooka? Wystarczy włączyć płytę, nakryć się po same uszy i zatopić w historię. Dziś przychodzę do Was z audiobookiem i opowieściami z dreszczykiem.

Autor: Piotr Maj
Lektorka: Julia Łukowiak
Wydawnictwo: Skrzat
Format: mp3
Czas: 4 godziny 17 minut

     Paweł Maj jest autorem książek dla dzieci i młodzieży, a prywatnie tatą Natalii. Córka jest dla niego natchnieniem i źródłem pomysłów. Nasze pierwsze spotkanie z autorem było bardzo udane, a to z sprawą książką Głosownik czyli odjechany dziennik Staszka Juraszka, z którą miłe chwile spędzili moi synowie. Tym razem głównym odbiorcą książki, a właściwie audiobooka była najmłodsza córka. Natalia (tak też ma na imię moja córka) była przeszczęśliwa, że autor w pierwszych słowach dedykuje książkę swojej córce.

     Pod łóżkiem możemy znaleźć wiele skarbów, co jednak gdy będzie to zakurzony, jednooki pluszowy królik, który chowa ubrania? Dla Julki nie był to zwyczajny poranek, ale dziewczynka może liczyć na pomoc najlepszej przyjaciółki Tosi. Tak rozpoczynamy przygodę z opowieściami z dreszczykiem. 
 
Skąd bałagan i niepokojące dźwięki w dziecięcych pokojach? 
Czy sala zabaw może rzucać czary, a ulica porywać ludzi? 
I czemu rower tak złowieszczo mruga?
 
   Tosia Tarapata to wesoła, odważna i ciekawska dziewięciolatka, która ma prawdziwy dar do przyciągania stworów i niezwykłych sytuacji. Tarapaty to jej specjalność, ale jakby mogło być inaczej z tak charakterystycznym nazwiskiem. Tosia pojawia się wszędzie tam, gdzie wydarzają się dziwne zdarzenia i dzielnie je rozwiązuje, jak wykwalifikowany pogromca duchów. Nie podaje się emocją tylko szuka rozwiązania. Dziewczynka towarzysząca dwie najbliższe przyjaciółki: Julka i Basia, które wspierają ją w każdej sytuacji. Cokolwiek by się wydarzy, zawsze można liczyć pomoc przyjaciółek. Jest jeszcze ktoś, na kogo Tosia może zawsze liczyć, to jej rodzice. Książka bardzo pięknie opowiada o pozytywnej roli rodziców w odkrywaniu świata, o budowaniu zaufania i wspieraniu dziecka. 
 
    Krótkie opowiadania pobudzą wyobraźnię i sprawują, że na pozór przyziemne przedmioty i sytuacje nabierką niezwykłości. Historie Tosi pięknie odczrowują dziecięce lęki i pokazują, że nawet te najstraszniejsze można oswoić. W opowieściach nie brakuje dreszczyku emocji, ale czytelnik znajdzie tam również sporą dawkę dobrego humoru i pozytywnych wartości. Zapewniam, że każdy znajdzie swoją ulubioną historię.

 Zachęcam również do wysłuchania fragmentu audiobooka :)

W serii ukazały się również:

Tosia w tarapatach. Kłopoty i katastrofy

Tosia w tarapatach. Stowarzyszenie Szperaczy.

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia