Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Co wolisz? Starożytni Egipcjanie - Clive Gifford

piątek, 8 marca 2024

 

Wybory życiowe to ważna rzeczy, przecież każda nasza decyzja wpływa i zmienia nasze losy. Jednak z książkami jest wszystko możliwe, a poważne wybory mogą zmienić się w świetną zabawę. 

      A gdyby tak bezkarnie wybierać swoje drogi życiowe, zmieniać je i przy tym poznawać fantastyczny świat minionych kultur? Prawda, że brzmi świetnie? W książkach Co wolisz? to właśnie czytelnik decyduje kim chce zostać. W tej serii edukacyjnej ukazała się dwa tytuły - Starożytni Egipcjanie oraz Wikingowie.

Seria: Co wolisz?
Tytuł: Starożytni Egipcjanie
Autor: Clive Gifford
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Data wydania: 13.03.2024
Liczba stron: 144
Wiek: 6+

     Na wstępie książki Co wolisz? Starożytni Egipcjanie - mały łyk historii, geografii, mapka i pierwszy rzut oka na mieszkańców starożytnego Egiptu.  Możemy przenieść się nad brzeg Nilu w piaszczyste królestwo faraonów. 

Jesteś gotowy?

    Autor przygotował niesamowity rollercoaster decyzji i przygód. Książka pełna jest zaskakujących ciekawostek i wyzwań. Zmusza czytelnika do przemyśleń, wyborów, a przede wszystkim w łatwy i ekscytujący sposób pozwala poznać, jak wyglądało życie w starożytnym Egipcie. Czytając kolejne rozdziały będziesz mógł przeżyć zwykły/niezwykły dzień nosiciela sandałów, mistrza hieroglifów, kapłana, czy pracownika kopalni. Będziesz miał również okazję coś ugotować lub ukraść, przejechać się rydwanem i ogolić mnóstwo męskich zarostów. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale zapewniam, że na jednym wyborze się nie skończy. 

     W czasie lektury znajdziemy także mnóstwo faktów dotyczące najsławniejszych faraonów oraz domowych pupili. Starożytny Egipt to również rozbudowany świat wierzeń. Autor w książce przybliża sylwetki kilku egipskich bóstw. Na końcu na czytelnika czeka słowniczek z najważniejszymi terminami oraz historia upadku starożytnego Egiptu. Wszystko co fajne musi się skończy, podobnie jak ta książka.  

    Nie wiem kto jest większymi fanem tego typu książek  - ja, czy moje dzieciaki.  Gdyby tak wyglądały podręcznik szkolne, to z pewnością nauka byłaby wielką przyjemnością. Mnóstwo wiedzy, ciekawostek miesza się z dobrą zabawą oraz szczyptą czarnego humoru. Całość uzupełniają zabawne rysunki, które świetnie współgrają z tekstem. Wszystko to sprawia, że książki czyta się szybko i przyjemnie, mimochodem zdobywając sporo wiedzy. Seria Co wolisz? nie tylko poszerza wiedzę historyczną, ale skutecznie rozbudza wyobraźnię, zainteresowana oraz chęć czytania.

To co wolisz?

Zjeść strusia, czy surową cebulę? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawie napisana recenzja - zachęciła mnie :). Na pewno kiedyś sięgnę po tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia