Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Szklany tron. Imperium burz. Tom 5 - Sarah J. Maas

poniedziałek, 4 marca 2024

 

Po ostatnich niezbyt udanych spotkaniach z literaturą obyczajową postanowiłam wrócić do świata fantastyki i twórczości Sarah J. Maas. Moje pierwsze spotkanie z autorką było bardzo udane za sprawą ekscytującej opowieści Dwór srebrnych płomieni.

     Szklany Tron był pisarskim debiutem zaledwie szesnastoletniej Sarah J. Maas i okazała się dużym sukcesem na rynku fantasy young adult. Serię rozpoczyna tom pierwszy pod głównym tytułem całego cyklu opowiadającego o Celaenie Sardothien, nastoletniej zabójczyni. Cykl składa się z siedmiu tomów: Szklany tron, Korona w mroku, Dziedzictwo ognia, Królowa cieni, Imperium burz, Wieża świtu, Królestwo popiołów oraz zbioru opowiadań Zabójczyni.  Każda z książek jest dostępna w wersji papierowej, a także w formie ebooka.

 

Seria: Szklany tron
Autorka: Sarah J. Maas
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2024
Ilość stron: 864
Kategoria: Fantasy

     W tomie piątym pt. Imperium burz Aelin Galanthynius wraz ze swoim niewielkim dworem próbują stawić czoła mocom ciemności i wreszcie zasiąść na tronie Terrassenu. Nim jednak to zrobi, musi pokonać samego Erawana, króla demonów. Armia wiedźm, valgów i innych mrocznych istot łączą siły przeciwko mocy dziedziczki Terrasenu. Przed młodą królową bardzo ciężki okres, w którym nie tylko zmierzy się wrogimi siłami, ale również odkryje swoje prawdziwe i niełatwe przeznaczenie. Aelin Galathynius może liczyć na wiernych towarzyszy, którzy i tym razem jej nie opuszczą. Po jej stronie stoi oczywiście Rowan, a rozwija się pomiędzy nimi coraz mocniejsze uczucie dodaje sił obojgu. 

     Imperium burz ponad 800 stron, które wciągają czytelnika i przenoszą w fascynujący świat fantastyki. Książka pełna jest intryg, zwrotów akcji i emocji na najwyższym poziomie. Starcie królestw to plątanina siły przyjaźni oraz nieczystych zagrań, a wszystko by osiągnąć wymarzony cel. Akcja momentami jest brutalna, momentami romantyczna i wzruszająca. Autorka jednak mam wrażenie nieco na siłę wplotła wątki erotyczne, na mój gust po prostu zbyt rozbudowane i niewiele wnoszące do przebiegu historii. Można było krócej, a efekt byłyby wystarczający i łagodniejszy w odbiorze. Pomijając to, czy owo całość czyta się bardzo przyjemnie, a piękne wydanie sprawia, że za każdym razem biorąc książkę do ręki mamy wrażenie posiadania klejnotu rodem z odległej krainy.
Seria Szklany tron:

Tom 1 Szklany tron

Tom 2 Korona w mroku

Tom 3 Dziedzictwo ognia

Tom 4 Królowa Cieni

Tom 5 Imperium burz

tom 6  Wieża świtu

Tom 8 Królestwo popiołów

Zbiór opowiadań Zabójczyni

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 
Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania.
 Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia