Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Atlas ptaków - Dominik Marchowski

wtorek, 9 kwietnia 2024

 

Piękna wiosna zachęca do wycieczek i obserwacji przyrody. W tym roku postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę o znajomość naszych skrzydlatych przyjaciół. Może uda mi się nie tylko zdobyć nowe wiadomości, ale również miano ptasiarza, czyli amatorskiego obserwatora ptaków.

     Stąd w naszej biblioteczce pojawił się piękny Atlas ptaków zawierający ponad 250 fotografii i opisów polskich gatunków. Krótki wstęp przedstawia czytelnikowi najistotniejsze wiadomości na temat gatunków występujących na terenie naszego kraju oraz zachęca czytelników do prowadzenia hobbistycznych obserwacji ptaków. Na kolejnych stronach znajdziemy szczegółowe informacje, jak  przygotować się do obserwacji ptaków, jak prowadzić etykiety obserwacji oraz poznamy podstawowy i profesjonalny sprzęt  optyczny. Autor podpowiada również z jakich źródeł warto korzystać w czasie planowania i obserwacji ptaków oraz przedstawił najważniejsze fakty na temat cech diagnostycznych ptaków, których znajomość jest bardzo ważna w rozpoznawaniu poszczególnych gatunków. Z książki możemy dowiedzieć się również na temat podstawy ochrony ptaków na terenie naszego kraju. 

Autor: Dominik Marchowski
Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2023
Ilość stron: 192

     Kolejne strony Atlasu ptaków opisują ponad 250 gatunków ptaków regularnie występujących w Polsce w okresie lęgowym, przelotów i zimowania, a pozostałe gatunki zostały wspomniane przy opisach rozpoznawania poszczególnych ptaków. Przegląd poszczególnych gatunków zawiera fotografię oraz opis przygotowany według czterech punktów - rozpoznawanie, siedliska i ekologia, warto wiedzieć oraz gatunki podobne. Dzięki czemu otrzymujemy kompletne kompendium wiedzy ornitologicznej. Na końcu książki znajduje się także indeks nazw polskich i łacińskich oraz słowniczek przydatnych terminów.

     Atlas ptaków to bardzo ładnie wydana i wartościowa pozycja dla miłośników ptaków oraz dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Birdwatecher, czy twitcher?
 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 
Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania.
 Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia