Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pi razy oko. Komedia matematycznych pomyłek - Matt Parker

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

 

Matematyka to jeden z przedmiotów szkolnych, który spędza sen z oczu wielu ludziom - nauczycielom, rodzicom oraz uczniom. Z drugiej strony matematyka jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy ludzkiej. Od zarania dziejów człowiek przeliczał, mierzył i szacował. Wraz z rozwojem matematyki tworzyły się inne nauki ścisłe, rozwijał się również potencjał twórczy człowieka w różnorodnych dziedzinach życia. Jednak rozwój matematyki nie obył się bez licznych pomyłek i błędów, które towarzyszą nam do dzisiaj. 

     Matematyka jest wszędzie wokół nas, na matematyce bazuje duża część naszego życia. Kalendarz, zegar, Internet, oświetlenie i sygnalizacja uliczne, czy sztuczna inteligencja. Dużą część naszego życia oddajemy mniej lub bardziej świadomie w świat cyfry, logarytmów i matematycznych wyliczeń. Co jednak, gdy wkradnie się tam błąd?  Pi razy oko. Komedia matematycznych pomyłek to właśnie zbiór pomyłek matematycznych, które z pewnością zaskoczą każdego czytelników. Są tam przedstawione historyczne i całkiem współczesne historie matematyków i ich niefrasobliwych pomyłek.

Autor: Matt Parker
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2021
Ilość stron: 450
                                                         Kategoria: Książki popularnonaukowe

      Książka Pi razy oko. Komedia matematycznych pomyłek zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów "Sunday Timesa", a jej autor jest znanym australijskim matematykiem oraz popularyzatorem nauki. Od lat prowadzi kanał na YouTube, na którym przybliża czytelnikom matematyczne ciekawostki.

      W czternastu rozdziałach Matt Parker opowiada o historie ludzi i rzeczy, które znamy z codziennego życia, a ich wspólnym mianownikiem jest oczywiście matematyka. Zakres poruszanych tematów nie kończy się tylko na matematyce, ale obejmuje różne dziedziny życia. Zaczynając od codziennych czynnościach każdego z nas, a kończąc na kosmicznych przygodach. Książka napisana jest w większości przystępnym i zabawnym językiem, jednak można w niej znaleźć również fragmenty, które przypominają raczej rozprawę naukową niż tekst dostosowany do przeciętnego "zjadacza" matematycznych terminów. Zapewniam jednak, że można przez nie przebrnąć,  ponieważ autor stosuje wiele życiowych objaśnień oraz ilustracje i zdjęcia. Książka utrzymana jest w stylu humorystycznym, jednak niektóre poruszane zagadnienia są dosłownie śmiertelnie poważne. Błahe podejście do matematyki doprowadzała do tragicznych konsekwencji, w których ludzie tracili nie tylko zdrowie, ale i życie. Takie przykłady skutecznie skłaniają czytelnika do poważniejszych rozmyślań.

     Pi razy oko. Komedia matematycznych pomyłek to idealna pozycja do niepośpiesznego czytania po kawałku. Książka zabiera czytelnika w fascynujący świat pomyłek i wpadek matematycznych ekspertów.

 Jesteś gotów odkryć prawdziwe oblicze matematyki? 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia