Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Homo tabletis, czyli człowiek tabletowy.

wtorek, 10 listopada 2015


Homo tabletis, człowiek tabletowy pochodzi od Homo Sapiens, czyli człowieka rozumnego – ssaka naczelnego z rodziny człowiekowatych. Praktycznie od urodzenia człowiek tabletowy, zwany na tym etapie rozwoju dzieckiem tabletowym, pozostaje pod permanentnym wpływem urządzeń elektronicznych, takich jak tablet, czy smartfon. Urządzenia te pełną ważną rolę w wychowaniu dziecka, często niemal zastępując mu biologicznych rodziców…

 Czy Twoje dziecko to Homo tabletis?


             Według badań Millward Brown S.A., przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje, ponad 40 proc. dzieci w Polsce do drugiego roku życia korzysta z tabletów i smartfonów, a blisko 30 proc. dzieci w tym wieku korzysta z tych urządzeń codziennie. 26 proc.dzieci dysponuje własnym urządzeniem mobilnym, a w ponad 60 proc. używa je bez konkretnego celu. Jak wynika z badań  60% polskich  rodziców udostępnia media mobilne, aby zająć się swoimi sprawami. Tymczasem naukowcy zwracają uwagę, że w pierwszych latach życia mózg człowieka rozwija się najintensywniej i do jego prawidłowego rozwoju niezbędny jest kontakt z bliskimi osobami. To wspólne czytanie książeczek na dobranoc, układanie klocków i wojna na poduszki. Młody człowiek potrzebuje doświadczania świata wszystkimi zmysłami - zobaczyć, poczuć, usłyszeć, dotknąć. Ograniczenie pola działania dziecka do "zabaw tabletowych" ma negatywny wpływ na rozwój jego mózgu. Badania wykazują związek intensywnego korzystania z mediów elektronicznych z zaburzeniem snu, pamięć, obniżeniem poziomu umiejętność koncentracji, problemyem z opanowaniem czytania ze zrozumieniem, a także czytelne pisanie.
                Kampania FDN "Mama, tata, tablet", która ruszyła 5 listopada, powstała z myślą o rodzicach dzieci najmłodszych. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych. Kampanię wsparła Krystyna Czubówna, użyczając głosu do narracji filmu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia