Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"Szkoła dla początkujących" Elżbieta Pałasz

środa, 19 października 2016

Szkoła dla początkujących
Ten rok szkolny to ostatnie miesiące, jakie mój syn spędzi w przedszkolu. I mimo, że do początku nowego roku szkolnego jeszcze sporo czasu, to już zastanawiam się, jak ułatwić mu start na nowym etapie edukacji. 

Seria ""Tornister pełen przygód"" to historie pełne humoru z życia szkolnego, które mają ułatwić start pierwszoklasistą, a starym wyjadaczom pomóc w szkolnej rzeczywistości. Starsi uczniowie wiedzą, że w szkole bywa różnie, poznali blaski pierwszych sukcesów, radość w czasie przerw oraz zgrozę niezapowiedzianych kartkówek. Dla pierwszoklasistów to wszystko jest nowe, nieznane i często budzi lęk. Pierwsze dni w szkole to niezwykle stresujący okres, dlatego warto przygotować na to nasze dzieci.

Autor: Elżbieta Pałasz
Wydawnictwo: adamada
Ilustracje: Katarzyna Jerzyk
Oprawa: twarda
Data wydania: 2016
Liczba stron:80
Cena okładkowa: 26,90 zł


Głównymi bohaterami książki "Szkoła dla początkujących" są pierwszaki - Łucja i Łukasz, którzy poznają się pierwszego dnia szkoły. Podczas czytania listy obecności targani emocjami, gdy tylko usłyszeli, że nauczycielka wypowiada "Łu..." od razu oboje krzyknęli: "Jestem!". Od tego momentu Łucja i Łukasz stali się nierozłączni i wspólnie przeżywają szkolne przygody.
Bohaterami jest chłopiec i dziewczynka, proste, a zarazem uniwersalne rozwiązanie sprawia, że książka idealnie nadaje się do lektury dla chłopca i dziewczynki. Każde z nich może utożsamić się z jednym z głównych bohaterów. Dzieci wiąże wspaniała przyjaźń na dobre i na złe, co pokazuje jednocześnie, że nie nic dziwnego, gdy chłopcy bawią się z dziewczynkami.


Książka zawiera dwadzieścia krótkich opowiadań poruszających różnorakie radości oraz problemy szkolne. Rozdziały ułożone zostały w chronologiczny sposób od pierwszego apelu, poprzez Dzień Nauczyciela, spotkanie ze św. Mikołajem, zabawę karnawałową, aż do ostatniego czerwcowego dzwonka. Umożliwia to rodzicom i dzieciom czytanie, a potem wracanie do opowiadań przy nadarzającym się wydarzeniu. Ułatwia to również młodym czytelnikom poznanie rozkładu kalendarza i uroczystości szkolnych.
Łukasz i Łucja przeżywią typowe szkolne sytuacje, z którymi większość z nas miała do czynienia i być może spotkają również nasze dzieci. Książka podpowiada młodemu czytelnikowi, jak postąpić w danej sytuacji np. gdy ktoś nas przezywa lub jak wybrnąć z problemu szkolnego np. gdy nie wychodzi świąteczny koszyczek. Przygody Łucji i Łukasza są również skarbnicą pomysłów dla rodziców, chociażby jaki strój zaproponować pierwszoklasiście na zabawę karnawałową.
Książka przepełniona jest optymizmem i przekonaniem, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Małe problemy mogą jedynie zainicjować ciekawe pomysły i zdarzenia. Każda historyjka porusza inny ważny temat, który warto podyskutować z dzieckiem.


Bardzo podoba się nam również narracja, autorka doskonale prezentuje sytuacje, odczucia z punktu widzenia zarówno Łucji, jak i Łukasza. Teksty są proste i krótkie, a dzięki dużej czcionce doskonale nadają się do nauki samodzielnego czytania. Kolejnym atutem są kolorowe ilustracje, wspaniale uzupełniają treść książki.

Bardzo lubię uczucie, gdy książka daje mi dużo więcej niż bym się mogła spodziewać. Mam nadzieję, że ułatwi również start w szkolnych murach przyszłorocznym pierwszoklasistą. Polecam!

Ps. Dziękujemy za wspaniały, pierwszy czytelniczy autograf dla małego czytelnika.  


http://mamadoszescianu.blogspot.com/2016/02/przygoda-z-ksiazka-4.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajna książka uwielbiam tu zglądać ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę wpisać tę książkę na naszą listę, bo wygląda bardzo ciekawie. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie zaciekawiła, mój portfel chyba zaraz będzie płakał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkola to nie nasze klimaty, ale ksiazeczka podoba mi sie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam pierwszy dzień w szkole Córci... Szkoda że wtedy nie czytałyśmy tej książki... :-) no a teraz to już 3 klasa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. No my jesteśmy już na bardzo wysokim etapie, jeśli chodzi o szkołę, bo córka jest na etapie liceum. Myśli o szkole rysunku. Konkretnie o tym miejscu https://www.formatstudio.com.pl . to profesjonalna Szkoła o profilu artystyczno-rysunkowym działająca w Nowym Sączu, Krakowie, Krośnie oraz w nowo otwartej placówce w Nowym Targu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno dobrze wiemy, że dzieci w szkole mają przeróżne wyzwania, dlatego jak tylko możemy, to trzeba im pomagać. Nie ukrywam, że mam w planach zdecydować się na korepetycje / ostrów wielkopolski dla mojego dziecka. Przyznaję, że takie korepetycje to dobry krok.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia