Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Dziennik Łowcy Przygód Extremalne Borneo

niedziela, 27 sierpnia 2017


Szymon Radzimierski to 10- letni podróżnik, który tym razem zaprasza czytelników na egzotyczną wyprawę w niedostępne rejony Borneo.


Tytuł: Dziennik Łowcy Przygód Extremalne Borneo
Autor: Szymon Radzimierski
Wydawnictwo: Burda Książka
Data wydania: 24.05.2017
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 36,90 zł

Książka jest autentyczną relacją z niesamowitej podróży Simona oraz jego rodziców, zwanych czule: Muńka i Daddy. Szymon odwiedził przeszło 30 krajów na pięciu kontynentach, a "Dziennik Łowcy Przygód Extremalne Borneo" to pierwszy zapis jego podróży.


Dziennik z dalekiej wypraw, jak sam nazywa książkę chłopiec miał być początkowo jedynie sposobem na nudę w czasie wielogodzinnych podróży samolotem lub samochodem. Z biegiem czasu przeistoczył się w ekscytującą i żywiołową relację z niesamowitej wyprawy. W książce znajdziemy własnoręczne teksty oraz rysunki Szymona i oczywiście wiele pięknych zdjęć, map oraz historii. Szata graficzna przykuwa wzrok, dużo się dzieje zarówno na fantastycznych kadrach, które znakomicie oddają atmosferę kolejnych miejsc i zdarzeń oraz w zabawnych markerach.

Lionfish, człowiek lasu, czy diabeł morski, to tylko niektórzy egzotyczni bohaterowie. Jak na książkę podróżniczą przystało, ta pozycja jest pełna ciekawostek przyrodniczych oraz porad, jak przetrwać niedostępnych i niebezpiecznych rejonach. Miłośnik survivalu nauczy się jak uzdatnić wodę lub w jaki sposób zbudować schronienie, czy odstraszyć robale. Wszystkie treści przedstawione są w prosty i zabawny sposób, ale przekazują bardzo istotne informację. Dziennik Simona opisuje również trud podróżowania oraz to, że obserwator przyrody musi być cierpliwy i uważny. Komiksy, zabawne historyjki i grafik, a wszystko w przystępnym młodzieżowym języku, sprawi, że książkę z przyjemnością przeczytają mali i duzi podróżnicy. Ostatni rozdział to dodatek zawierający propozycje gry, quiz, krzyżówkę oraz tajny szyfr. Nowe, rozszerzone wydanie zawiera również megabonus, czyli relację Szymona z jego szkolnych perypetii oraz wywiad z mieszkańcem Borneo w języku polskim i angielskim. Z tą książką czytelnik nie będzie się nudził! 


"Dziennik Łowcy Przygód Extremalne Borneo" to wspaniała propozycja dla dzieci żądnych wiedzy i przygód. Może stanie się ona pretekstem do dalszych poszukiwań informacji o Borneo, do snucia planów na własne podróże, te bliskie i te dalekie. Ahoj przygodo, ruszajmy w rejs!

 Biorę udział w wyzwaniach Powrót do dzieciństwa, Dziecięce poczytania  


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
 

2 komentarze:

  1. Lubię takie podróżnicze książki, nie tylko dla dorosłych, ale właśnie dla dzieci. Pierwszy krok do zaciekawienia najmłodszych do podróżowania.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Święta racja :) Moi synowie z atlasem w ręce planowali wyjazd na Borneo ;)

      Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia