Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Maj Miesiącem Mierzenia Ciśnienie Tętniczego

wtorek, 22 maja 2018Nadciśnienie tętnicze jest główną przyczyną zachorowań i śmiertelności na świecie, a wciąż niemal połowa osób z nadciśnieniem nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby. Uważasz, że twoje ciśnienie jest w porządku?

Nadciśnienie tętnicze - cichy zabójca 

Szacuje się, że w 2015 r. na całym świecie 1,2 mld osób cierpi na nadciśnienie tętnicze i liczba chorych stale wzrasta. Należy pamiętać, że choroba przez lata przebiega bezobjawowo przez co połowa osób z wysokim ciśnieniem żyje w nieświadomości. Jednocześnie diagnoza nadciśnienia tętniczego jest bardzo prosta i bezbolesna. Wystarczą systematyczne pomiary ciśnienia tętniczego krwi, dzięki którym możemy kontrolować jego wartość, a przez to zredukować ryzyko zawału serca oraz udaru. 

Bo ja tak mówię - zmierz ciśnienie 

Kampania Bo ja tak mówię jest międzynarodową kampanią społeczną skierowaną do młodych osób. Ich zadanie polega na nakłonieniu swoich rodziców i bliskich do zmierzenia sobie ciśnienia tętniczego, ponieważ taki pomiar może dać cenne informacje dotyczące ich stanu zdrowia. Wczesne wykrycie nadciśnienie pomaga zminimalizować wynikające z niego powikłania. W ramach akcji powstała strona internetowa www.bojatakmowie.pl, na której możecie znaleźć wiele praktycznych informacji dotyczących nadciśnienia tętniczego, a także czynników ryzyka oraz zasad prawidłowego pomiaru ciśnienia. Kampania realizowana przez firmę Servier i wspierana przez Międzynarodowe Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ISH). 
 
To najwyższy czas - bo ja tak mówię

Nieuchronnie zbliża się Dzień Matki.
Nie masz prezentu?
Nic prostszego zachęć ją do systematycznych pomiarów ciśnienia tętniczego. Podaruj najwspanialszy prezent, zdrowie! Nie zapomnij również zachęć wszystkich bliskich do pomiarów ciśnienia. To nic nie kosztuje, a może ich uchronić przed poważnymi chorobami.
Mamo/Tato, gdy brakowało Ci argumentów, a wiedzieliście, że jest to dla mnie dobre mówiliście:
- Bo ja tak mówię!
Czas by role się odwróciły, to ja dziś mówię:
- Zmierz ciśnienie i nie pytaj dlaczego!
 #bojatakmowie


Kogo Ty zachęcisz do zmierzenia ciśnienia?

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Moi Rodzice mieli w drugą stronę - codziennie mierzyli ciśnienie z dwa razy dziennie, potem spierali się, kto ma gorsze. Na szczęście już im to przeszło, mierzą raz na jakiś czas;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na akcję związaną z za niskim ciśnieniem, choć tak naprawdę niewiele da się z nim zrobić, bo oprócz sposobów na doraźne podniesienie go, leczenia jako takiego nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przyjmuję też leki bo od dawna mam nadciśnienie

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli mamy problem z ciśnieniem, to trzeba isć do lekarza, nie wolno tego bagatelizować

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ważne jest regularne kontrolowanie ciśnienia tętniczego ponieważ można stwierdzić, że choroby z nim związane należą do coraz bardziej częstych. Nie tylko pacjenci powinni mieć świadomość, na jakie dolegliwości mogą w związku z tym zapadać. Przede wszystkim powinien edukować się personel lekarski aby w prawidłowy sposób diagnozować. Zachęcam przyszłych i obecnych lekarzy do uczestnictwa w medycznym kongresie https://podyplomie.pl/kongresy/interna-2020/Warszawa . Będzie można na nim zdobyć wyjątkowo cenną wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczywiście o zdrowie trzeba dbać zawsze, a szczególnie, jeśli jest się już w starszym wieku. Młodsze osoby powinny pamiętać o swoich rodzicach i dziadkach, ponieważ na co dzień potrzebne jest wsparcie, jeśli są problemy ze zdrowiem, z poruszaniem się i z podstawowymi czynnościami. Koniecznie zerknijcie sobie na stronę https://www.pomocedlaseniora.pl/ , na której znajdziecie odpowiednie produkty dla seniorów, które np. pomogą w codziennych czynnościach i które będą stanowiły element codziennej rehabilitacji. Warto wiedzieć, gdzie kupić odpowiednie produkty.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia