Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir

czwartek, 27 czerwca 2019


Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir jest pierwszą częścią najnowszej serii książek Agnieszki Stelmarczyk. Być może znacie tą autorkę z bestsellerowej serii podróżniczo-przyrodniczej Kronik Archeo. Co tym razem zaserwowała swoim czytelnikom?

Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 15.05.2019
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
 Cena: 29,99 zł

      Jedenastoletni Jędrek Mazurski wraz ze swoją rodziną udaje się w szaloną podróż po Europie. Towarzyszy mu rodzice oraz kuzynka Marcela, której jako typowa nastolatka głównie strzela sobie selfie i ma dużo do powiedzenia. Najbarwniejszą postacią jest jednak szalona Bunia, czyli babci Henrysia. To poczynania krzepkiej staruszki przyczyniają się, że rodzinne wakacje nabierają dodatkowych emocji.
      Celem wakacyjnych marzeń jest Hiszpania, jednak po drodze odwiedzamy Frankfurtu nad Menem, Francję, Włochy oraz Austrię, aby ostatecznie dotrzeć do Zamku Książ. Przemierzamy Europę najciekawszymi ścieżkami turystycznymi, poznając zabytki, historię, kulturę oraz kuchnie wybranych regionów. W czasie tej podróży naszych bohaterów spotka wiele przygód i przezabawnych sytuacji, a wszystko okraszone jest miłosnym i kryminalnym wątkiem.

    
     Wakacyjne przygody rodziny Mazurskich to zabawna i pouczająca opowieść skierowana do czytelników w wieku szkolnym. Autorka zainspirowana własnymi przeżyciami podczas zagranicznych wyjazdów stworzyła ciekawą i zaskakującą historię. Tekst został uzupełniony wesołym ilustracjami oraz fotografiami pochodzącymi z prywatnych zbiorów autorki. Ciekawostki oraz istotne wiadomości o kolejnych odwiedzanych miejscach dodatkowo zostały zebrane w przystępnych podsumowaniach. Książka oferuje czytelnikowi sporą dawkę wiedzy na temat europejskich miast i może stać się pierwszą encyklopedią podróżniczą.


      Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir to idealna lektura na wakacje, ale i nie tylko. Zapewniam, ze świat widziany oczyma jedenastoletniego narratora rozbawi nie tyko dzieci, ale i starszych czytelników.


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Idealna, zabawna lektura na wyjazd wakacyjny!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubimy książki podróżnicze. I dla dzieci i dla dorosłych. Wiele można się z nich dowiedzieć i odkryć nowe miejsca, które warto zobaczyć. Jak przygotowujecie się na taką podróż? Co ze sobą zabieracie? U mnie w tym roku na liście koniecznie musi znaleźć się worek żeglarski , bo właśnie na żagle chcemy pojechać. Mam nadzieję, że wszystkie plany uda się zrealizować i wiele zobaczymy w tym roku.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia