Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Siła snów. Jak śnić świadomie i zmieniać swoje życie

poniedziałek, 3 lutego 2020


Sny to jedna z największych tajemnic ludzkiego umysłu. Skąd się biorą i jak jest ich rola? Czy sny mogą wpływać na życie i czy my możemy je zmieniać? Książka amerykańskiej dziennikarki naukowej Alice Robb uchyla rąbka tajemnicy naszych snów.

Tytuł: Siła snów. Jak śnić świadomie i zmieniać swoje życie
Autor: Alice Robb
Wydawnictwo: Angora
Data wydania: 13.11.2019
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
Cena: 39,99 zł


      W dziesięciu rozdziałach autorka przedstawia wyniki badań oraz eksperymentów naukowych i amatorskich na temat snu. Przybliża założenia i drogę do osiągania świadomych marzeń sennych. W książce znajdziemy wiele odwołań oraz cytatów pochodzących z różnego typu opracowań.

Jest to książka o nauce i historii; opowieść o tym, jak nasi przodkowie zapomnieli o marzeniach sennych i jak po latach zaczęliśmy odkrywać je na nowo. Wyobrażam sobie – i mam taką nadzieję – że gdy dowiecie się, jak bogate jest nasze życie wewnętrzne podczas snu, zapragniecie częściej zapamiętywać swoje sny, a nawet eksperymentować ze świadomym śnieniem. 
Alice Robb, autorka książki Siła snów. 

     Naszą podróż zaczynamy od historii opisującej rozwój badań nad snem. Poznajemy święte teksty, starożytne wierzenia, kontrowersyjne teorie Freuda i Junga oraz badania fazy REN. Sporo miejsca autorka poświęcone Stephenowi LaBerg, który zajmował się świadomym śnieniem. To właśnie jego publikacje zainspirowały Alice Robb do dalszych poszukiwań informacji na ten temat, czego efektem jest książka Siła snów.
     W kolejnych rozdziałach możemy poznać relacje autorki ze spotkań z ludźmi zajmujących się tematyką świadomego snu. Wspólna wymiana poglądów, własnych obserwacji daje uczestnikom wiele pozytywnej energii oraz wsparcia na rzecz niecodziennej pasji. Ciekawą częścią książki są zebrane przykłady twórczej mocy snów wykorzystywanych przez artystów i wynalazców. Autorka przytacza listę osiągnięć ludzkości mających swoje źródło w marzeniach sennych. Znakomite utwory muzyczne, sekwencje filmowe i teorie naukowe często kiełkowały w snach i zostało przeniesione w świat realny. 
     W książce znajdziemy wiele osobistych wspomnień sennych autorki oraz jej własne przemyślenia i analizy.  W pewnym sensie książka to autorefleksja autorki na temat jej snów oraz roli jaką odgrywają w jej życiu. Według autorki każdy z nas może poznać mapę swojego sennego świata, a nawet możemy kierować scenariuszem sennych opowieści. Autorka zachęca do prowadzenia zapisków snów oraz opisuje metody zapamiętywania sennych wizji. Oczywiście wiele miejsca poświęca również świadomemu snu i do osiągnięcia tego stanu. 


    Książka Siła snów z pewnością będzie wartościową pozycją dla osób zainteresowanych różnymi zagadnieniami związanymi ze snami oraz świadomym snem. Dla innych może być ciekawą lekturą poszerzającą wiedzę.
Najwyższa pora otworzyć księgę pełną marzeń sennych.

O czym ostatnio śniłaś?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Chyba nie do końca wierzę w moc snów. Zresztą, niezwykle rzadko pamiętam, że coś mi się śniło...
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia