Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Zagadka purpurowej orchidei - Agnieszka Stelmaszyk

wtorek, 23 marca 2021

 
Wiosna to idealny czas na podglądanie przyrody. Na drzewach pojawiają się zielone pąki, a w ogródkach zakwitają pierwsze wiosenne kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów, zwierzęta budzą się ze snu zimowego. Warto wykorzystać ten okres na rozbudzenie przyrodniczych zainteresowań i poszerzenia naszej wiedzy.

     Agnieszkę Stelmaszyk większość z was już zna z takich poczytnych serii dla dzieci i młodzieży, jak Kroniki Archeo, czy Mazurscy w podróży. Tym razem autorka zaprasza do kryminalno-przygodowej serii Klub Przyrodnika, którą otwiera pierwszy tom pod tytułem Zagadka purpurowej orchidei
 

Seria: Klub Przyrodnika 
Autorka: Agnieszka Stelmaszyk
Ilustratorka: Magdalena Babińska
Grupa wiekowa: 9-12 lat
Premiera: 24 marca 2021

 
      Państwo Grajewscy w trosce o środowisko naturalne, a jeszcze bardziej o rozwój swojej dorastającej córki założyli Klub Przyrodnika. Zrzesza on młodych ludzi oraz ich rodziców, którzy lubią naturę i interesują się ochroną przyrody. Kilka razy w miesiącu członkowie klubu spotykają się i organizują wycieczki, pikniki oraz wyprawy połączone z poznawaniem przyrody. Wydawany jest również Biuletyn Przyrodniczy, w którym można poczytać przydatne porady i ciekawostki o faunie i florze. 
 
       Przed rozpoczęciem konferencji w sprawie Zmian Klimatu, w niewyjaśnionych okolicznościach, znika Alicja Szaftrańska - żona znanego profesora zajmującego się badaniem wpływu człowieka na globalne ocieplenie. W tym samym czasie policja poszukuje Wiktora Orleańskiego, którego szklarnie oraz uprawiane rośliny zostały doszczętnie zniszczone. Natomiast na drugim krańcu świata Paul Flynn, botanik z Królewskiego Ogrodu Botanicznego, przemierza samotnie azjatycką dżunglę w poszukiwaniu ostatniego okazu purpurowej orchidei. Jego olbrzymi trud zostaje nagrodzony, jednak naukowiec niedługo cieszy się sukcesem. Kwiat zostaje skradziony przez najemników wynajętych przez bogatego kolekcjonera.
 
     Młodzi członkowie Klub Przyrodnika - Julka, Zuza, Dominik i Tomek są bardzo przejęci zniknięciem mieszkającego w pobliżu pana Orleańskiego i postanawiają zbadać, co też mogło wydarzyć się w jego domu. Wkrótce okazuje się, że jego zaginięć jest powiązane z podobnymi incydentami z różnych zakątkach świata. Wszystkie sprawy łączy tajemniczy projekt oraz nieśmiertelniki z wyrytymi inicjałami zaginionych i symbolem orchidei. 
 
Czy młodym przyrodnikom uda się rozwiązać zagadkę?
Czy zaginieni naukowcy zostaną odnalezieni? 
Co wspólnego z całą historią ma purpurowa orchidea? 
 
O tym wszystkimi dowiesz się w czasie lektury. Niewiadomych jest wiele jak przystało na dobrą historię kryminalną, a rozwiązanie nieoczywiste.     Zagadka purpurowej orchidei to niezwykle ciekawa książka dla młodzieży. Świetna fabuła, wartka akcja i masa ciekawostek wciągną nie tylko fanów kryminałów. W przygodowo-kryminalnej fabule znajdziemy również elementy edukacyjne, dzięki czemu czytelnicy dowiedzą się wielu interesujących ciekawostek o roślinach, zwierzętach i ochronie przyrody. Autorka sprawnie wplotła przyrodnicze informacje w postaci fragmentów z bogato ilustrowanego Biuletynu Przyrodniczego. Piękne i pouczające ilustracje są dziełem Magdaleny Babińskiej. W książce znajdziemy również inne wycinki prasowe i zapiski, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej wczuć się w kryminalny charakter książki.

   Agnieszka Stelmaszyk po raz kolejny przygotowała niezwykle ciekawą opowieść, od której ciężko się oderwać aż do ostatniej strony. Dołącz do Klubu Przyrodnika, rozwiąż międzynarodową zagadkę kryminalną i przeżyj niezapomnianą przygodę. 

Zapowiada się wspaniała seria, czekamy na więcej!

Jesteście gotowi na tajemnicę purpurowej orchidei?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

  1. Książka zapowiada się znakomicie. Ja na razie tylko ją przekartkowałam, ale moja córki zaczęła czytać i bardzo jej się podoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo coś zdecydowanie dla naszego Tria, przyroda to co Kochamy i zagadki. Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię takie edukacyjne ciekawostki w książkach dla dzieci. Czytając dzieciom, sama z nich wiele się uczę:-D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia