Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Drużyna Szeptunek - Agnieszka Rautman-Szczepańska

poniedziałek, 27 września 2021

 

Dziś przychodzę z książką, która zabierze Was do czasów, gdy magia, smoki i maszkary mieszały się z życiem zwykłych ludzi. Gdy zło zawładnęło królestwem Perunii, a Szeptunki - Ragana i Roksana podążały wypełnić starą przepowiednię.

     Gdy ojciec Ragany i Roksany zginął na wojnie za siedmioma górami, ich matka została zmuszona do poślubienia Maga. Nie był on jednak ani dobrym ojczymem, ani królem. Stary Mag pragnął jedynie posiąść całą władzę nad królestwem Perunii. Podstępem pozbył się Królowej, a siostry bliźniaczki rozkazał wywieźć jak najdalej od siebie, by zapowiedź wypełnieniu się przepowiedni. Losy bliźniaczek rozdzieliły się na lata, a jedyną pamiątką po matce i wcześniejszym życiu był tajemniczy wisiorek o gwieździstym kształcie. 

Tytuł: Drużyna Szeptunek 
Autorka: Agnieszka Rautman-Szczepańska
Data premiery: 15.09.2021
Wydawnictwo: Oto książka 
Liczba stron: 57

     Mimo, że Ragana i Roksana dorastają z dala od siebie zakorzeniona mądrość przekazana przez ukochaną matkę dodawała im siły do działania. Bliźniaczki wierzą w moc umysłu i pomagają innym w przezwyciężeniu swoich lęków oraz ograniczeń. To dzięki nim Nawojka, Witosz, Gniewosz i Milena pokonują brak wiary w siebie, czy gniew. Po wewnętrznej przemianie dołączają do Szeptunek i wspólnie ruszają uratować Perunię oraz Walesię przed wpływem złej magi. Losy bliźniaczek na nowo się łączą właśnie dzięki pomocy udzielonej innym. 

Czym dokąd zaprowadzi je wisiorek z gwiazdą? 
Czy spełni się stara przepowiednia?     Drużyna Szeptunek to krótka baśń z przesłaniem, o tym że wiele zależy od nas samych, a nasze nastawienie i wiara w siebie może czynić cuda.

"Szeptunka prawdę Ci powie:

Najwieksza siła jest w Twojej głowie."

 

     Całą historię poznajemy z różnych perspektywy w krótkich rozdziałach, których narratorem są poszczególni bohaterowie. Możemy poznać ich problemy oraz zobaczyć ich przemianę. Przeciwności nadal pozostały te same, lecz dzięki zmianie nastawienia, przezwyciężeniu obaw oraz zbudowaniu wiary w siebie bohaterowie zaczynają sobie z nimi radzić. Autorka przez baśniowe opowieści pragnie przekazać, że największa siła tkwi w każdym z nas. W naszym życiu wiele rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka, a mają dla nas olbrzymie znaczenie i mogą znacząco na nas wpływać. Opowieści czyta się szybko jednak w czasie lektury warto zatrzymać się i zastanowić się jaka nauka płynie z każdego opowiadania.  

     Książka skierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat, jednak uważam, że i dorośli czytelnicy odnajdą w niej coś dla siebie. Młodsi zwrócą uwagę na baśniowy charakter walki dobra ze złem, a starsi odkryją jeszcze więcej skrytej symboliki oraz motywujących cytatów. 

     Niewątpliwie warto również zwrócić uwagę na oprawę graficzną książki, której autorem jest sama Agnieszka Rautman-Szczepańska.  Ilustracje doskonale dopełniają baśniowy charakter opowieści. 


Który z Twych lęków najbardziej Cię ogranicza? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 
Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania.
 Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. sama bardzo lubię sięgać po takie książki, także na pewno się skusze :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się ta książka i miło spędziłam z nią czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka dla młodego czytelnika, może wkrótce z córką po nią sięgniemy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa propozycja. Może nawet sama się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia