Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Się porobiło! Pechowe dni w historii - Michaela Farquhar

wtorek, 15 listopada 2022


A gdyby tak na historię spojrzeć przez pryzmat klęsk, katastrof i wszelakich nieszczęść? Takie niestandardowe ujęcie może się okazać strzałem w dziesiątkę, które zainteresuje każdego. Dziś chciałabym Wam pokazać właśnie taki katalogu pechowych dni w historii.

 
Autor: Michael Farquhar
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 464
Kategoria: Literatura faktu 
 

     Się porobiło! Pechowe dni w historii to zbiór zabawnych, zaskakujących oraz niefortunne opowieści o wielkich pechowcach. Autor zebrał opis katastrof i wypadków związanych z każdym dniem w roku.  Znajdziemy też wyjątkowo pechowe dni, przy których przytoczono więcej niż jedną klęskę, bo jak sam autor pisze we wstępie "Naprawdę jest z czego wybierać, jeden rok z XX wieku mógłby zapełnić karty setek analogicznych tomów." W książce zgromadził historie z różnych epok oraz części świata opisujące nie tylko stricte historyczne wydarzenia, ale również anegdoty o zwykłym ludziach. Poznamy klęskę finansową jednego z założycieli firmy Apple Computers, radości i smutki Thomasa Cromwella, czy słodki potop w bostońskiej dzielnicy. Tematy są bardzo różnorodne i każda strona może zaskoczyć. W książce znajdziemy zabawne rysunki oraz fotografie, które jeszcze lepiej oddają opisywane historie.

     Spory łyk historii z przymrużeniem oka czyta się z zaciekawieniem i niedowierzaniem. Książkę można pochłonąć w całości lub wyszukiwać opowieść na konkretny dzień. Zgromadzone opowieści mają bawić, ale przede wszystkim uczyć i inspirować czytelników. Poznając historię w takim mniej znanym wydaniu znacząco poszerzamy swoją wiedzę. Same anegdoty natomiast mogą posłużyć nam do zabłyśnięcia w towarzystwie lub do rozpoczęcia ciekawej dyskusji. Mogą również sprawić, że spojrzymy łagodniej na swój nie najlepszy dzień i uśmiechniemy się do siebie.  

     Dla kogo skierowana jest ta książka? Odpowiedź jest prosta  - dla każdego niezależnie od wieku. Książka może być dobrym pomysłem na ciekawy prezent dla osób, które kochają historię lub po prostu chcą wiedzieć więcej. Po książkę może sięgnąć każdy i znajdzie w niej w niej coś ciekawego dla siebie. To jedna z tych pozycji, która może przypaść do gustu wielu czytelnikom niezależnie od zainteresowań i ulubionych gatunków literackich. Z jednej strony zabawna książka o pechowych przypadkach z drugiej pełna wiedzy historycznej i obyczajowej. 

 

A jaki jest twój najbardziej pechowy dzień?

 

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 

Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

  1. Oj! Mam taki dzień! To był dzień złych decyzji, którego kulminacją było kilka godzin spędzonych na Dworcu Centralnym przy -20 stopniach...

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam nic podobnego, więc czuję się nią zainteresowana.

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi interesująco, muszę się rozejrzeć za tą pozycją. Pechowych dni w życiu miałam całkiem sporo, ale staram się nie skupiać na nich :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia