Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"Kacper na tropie zła"

sobota, 16 stycznia 2016

 

"Kacper na tropie zła" to kolejna publikacja Ireny Bukowskiej, doktor nauk humanistycznych,  skierowana do młodzieży szkolnej. 

 • Format: 15 x 11 cm
 •   Liczba stron: 264
 • Oprawa: miękka
 •   Cena: 20,00
 •   Data premiery: 01.2016
 •  Autora: Irena Bukowska 
 • Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls        W poprzedniej pozycji pt. "Kacper w krainie filozofów" (Poznań 1997) przybliżone zostały czytelnikowi najważniejsze prądy myślowe i postawy filozoficzne Antyku. Publikacja otrzymała nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych "Książka Wiosny '97".


         Kacper to ciekawski i nieszablonowy licealista, który nie boi się pytać i doszukiwać się odpowiedzi, nawet na niełatwe pytania. W książce " Kacper na tropie zła" młody człowiek poszukuje odpowiedzi na odwieczne pytania:  Dlaczego człowiek jest i dobry i zły zarazem? Skąd pochodzi zło? Punktem wyjścia jest moment, w którym Kacper spotyka w domu autorki książki, skatowanego psa.  


             Wraz z przyjacielem Piotrkiem, będąc na obozie żeglarskim, Kacper trafia na statek widmo. Tak zaczyna się ich niesamowita, filozoficzna podróż przez czasy, miejsca i sytuacje w poszukiwaniu odpowiedzi na temat zła i dobra. Chłopcy spotykają na swej drodze różne postacie - Arystotelesa, Platona, Kartezjusza, czy Artura Schopenhauera i wielu innych, które pomagają im zrozumieć, co kryje się w złożonej natrze człowieka.

" W człowieku gnieżdżą się dwie potęgi: światło i ciemność. Zło więzi dobro i dlatego w człowieku między dobrem i złem toczy się nieustająca walka."

            Czy udało się odnaleźć Kacprowi proste odpowiedź? Czy zło i dobro, które jest w nas można opisać jednoznacznie? Szukajcie odpowiedzi w książce. 


        Zaskakująca fabuła, zabarwiona humorem i zwrotami akcji, sprawiają, że czytelnik podąża wraz z chłopcami i przeżywa ich przygody. Książka możne stać się idealnym narzędziem do rozpoczęcia dyskusji na temat wyborów, z jakimi zmierza się każdy człowiek, a szczególnie w młodym wieku. Pozycja przybliża przystępnej formie najwybitniejszych filozofów i poglądy, które głosili, a zarazem uczy, że są ponadczasowe i uniwersalne. 

          Treść książki wzbogacona jest prostymi ilustracjami graficznymi i podzielona została na 20 rozdziałów. Zawiera również rozdział opisujący filozofów, których spotkał Kacper, słowniczek z pojęciami i bibliografię.
Biorę udział w wyzwaniu "Dziecinne... "


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
Mama do sześcianu :)

9 komentarzy:

 1. MY to jeszce trochę nie ta kategoria wiekowa ale zapisuję sobie tytuł w magicznym notatniki z napisem - do nabycia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem, że zgłaszasz się do mojego wyzwania. Bardzo się cieszę, ale proszę o informacje na dole, iż twoje dwa zgłoszone wpisy biorą udział w moim wyzwaniu "Dziecinnie..."

  Bardzo ciekawa książeczka, uwielbiam takie zwroty akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgłaszam się :) Czy teraz zgłoszenie jest pełne? Fajna inicjatywa, mam nadzieje, że podołam.

   Usuń
  2. Minimum 1 wpis na 6 mcy. Myślę, że dasz radę :) Cieszę się i dziękuję. Od razu już cię wpisałam na listę :) Twoje zgłoszenia też.

   Usuń
  3. Ach, i dziękuję pięknie za mój banner na twoim blogu. Wygląda tutaj bosko ;)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa ksiązka.
  Miłego nowego tygodnia życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako nauczyciel religii jestem bardzo zainteresowana tą książką oraz tym, czy w końcu udaje się odnaleźć konkretną odpowiedź, czy książka skłania do refleksji na ten temat. Zapisuję na listę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia