Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kolorowa ławica ryb.

niedziela, 7 sierpnia 2016

Internet bez wątpienia jest skarbnicą inspiracji, o ile potrafi się wyszukać ciekawe strony. I tu od razu muszę się przyznać,  że zdarza mi się również bezmyślnie oglądać filmy, czy czytać historyjki nie z tej ziemi,  które raczej mnie ogłupiają, niż rozwijają :)

Tym razem trafiłam na fantastyczny pomysł, który zapewnił nam bardzo dobrą zabawę. Na jego podstawie w naszym domu powstawała kolorowa ławica ryby. Inspiracją był film, oczywiście dodając to i owo od nas.


Materiały:
-kolorowe kartki papieru,  polecam papier techniczny
-nożyczki
-klej
-opcjonalnie flamastry, kredki, brokat itp.

Wykonanie jest niezwykle proste, a efekt imponujący. Kwadratową kartkę składamy wzdłuż przekątnej, a wystające rogi składamy do środka. Rozkładamy do pierwszego kroku i nacinamy grzbiet kartki, aż do drugiego zgięcia. Następnie sklejamy nasze ryby i odpowiednio modelujemy rybi pysk nożyczkami. Doklejamy oczy, szczękę dolną oraz płetwy - ogonową i brzuszne. Warto domalować lub dokleić zęby, linie naboczną i inne elementy maskujące lub odstraszające.

Model ryb może być również doskonałym pomysłem na wprowadzenie dzieci w świat ryb.

Fakty biologiczne dla przedszkolaka:

* ryby aktywnie pływające mają opływowe kształt ciała, przystosowany się w ten sposób do pokonywania oporu wody
* głowa ryb łączy się z tułowiem nieruchomo, nie mogą więc, obracać głowy
* szkielet ryb jest chrzęstny lub kostny
* otwór gębowy zaopatrzony w ruchome szczęki, ma różny kształt w zależności od zdobywaego pokarmu.


* ryby mają płetwy piersiowe, płetwy brzuszne, płetwę grzbietową i odbytowe. Głównym napędem jest ogon zakończony płetwą ogonową.
* u większości gatunków skóra pokryta jest  łuskami ułożonymi dachówkowato i posiada liczne gruczoły śluzowe - przystosowanie zmniejszające opór wody
* wiele gatunków posiada pęcherz pławny, który umożliwia wynurzanie i zanurzanie się ryb
* oddychają za pomocą skrzeli, pobierając tlen rozpuszczony w wodzie
* większość gatunków posiada charakterystyczny dla ryb narząd – linię boczną, czyli narząd orientacji przestrzennej
* ryby są rozdzielnopłciowe, czyli jest samiec i samica
* ryby są jajorodne, ich jajeczka nazywamy ikrą, a okres godowy tarłemBiorę udział w wyzwaniu - Dziecinne ...oraz Mały Przyrodnik

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Cudne rybeczki i ciekawy wpis.
    My musimy ponownie zrobić rybki bo nasz mały artysta uszkodził pierwsze ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudne rybeczki i ciekawy wpis.
    My musimy ponownie zrobić rybki bo nasz mały artysta uszkodził pierwsze ;-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia